Tétel

Catalogue number:

20466.
468. Closed Online auction
Books: Religion

18 000 HUF

Description:

Prileszky, [János]: S. Ireneaei episcopi et martyris Acta et Scripta suo ordine digesta et annotationibus historico-theologicis illustrata. [Kassa] Cassoviae, 1765. Typis Academicis Soc. Jesu. [20] + 519 + [1] p. Prileszky János (1709-1790) jezsuita áldozópap és tanár, Kassán, Nagyszombatban, Grazban oktatott, Kassán 1765-től a jezsuita nyomda igazgatója volt. Számos ókeresztény egyházatya iratait adta ki, tudós jegyzetekkel, kötetünk Szent Iréneusz (130 k. - 202 k.) jegyzetelt és kommentált műveinek kiadása. A kötetben az egykori tulajdonos által elhelyezve a Kalazanci Szent József (1557-1648) spanyol szerzetesről, a ,,keresztény Jób"-ként is tisztelt piarista rendalapítóról készült rézmetszetet, illetve egy Jóbról készült illusztrációt a jezsuita rend által 1741-ben kiadott nagyszombati kötetből. A Kalazanci Szent József-rézmetszet mérete: 165x105, lemezméret: 170x110 mm, lapméret: 175x117 mm, a Jóbról készült nyomat mérete: 75x60 egy 115x70 mm méretű lapon. Díszes, dúsan aranyozott, öt bordára fűzött, kötéstábláin aranyozott ornamentikus keretben a jezsuita rend aranyozott emblémáját viselő korabeli borjúbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. A gerincen felül apró sérülés, de összességében rendkívül dekoratív, gyönyörű példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk