Books: Social sciences

Number of items: 83

20262.

4 000 HUF
Perczel István: Isten felfoghatatlansága és leereszkedése. Szent Ágoston és Aranyszájú Szent János metafizikája és misztikája.  A szerző, Perczel István (1957-) vallástudós, Bizánc kutató által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. A Kútnál. Bp., 1999, Atlantisz. Kiadói kartonált papírkötés.
20263.

4 000 HUF
20264.

4 000 HUF
20265.

3 000 HUF
Röck Gyula: Arc- és alaktan. Karakterológiai tanulmány Lavater, Gall, Hermann, Issbender-Haldane, Szokoly, Szentpályi, Gabányi, Ullrich, M. W. Biltz stb. nyomán. Budapest, 1938. Kókai Lajos Könyvkiadó Vállalata (Bagó Mihály ny., Dombóvár). 191 + [1] p. Első kiadás. Röck Gyula karakterológiai munkája összefüggéseket keres az arcforma, az orr, a fül, a szem, szemöldök, homlokarányok, fejforma és a temperamentum, személyiség, a hanghordozás és a jellem között. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált kötet kifejti nézeteit sok egyéb mellett az ideális és a szörnyűséges jellemre utaló női lábról, az érzéki, a beteges és a harmonikus női szájról, valamint az egyes rasszokhoz tartozó jellemekről is erős kijelentéseket tesz. Jóllehet a szerző számos műve szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján, e műve - feltehetően ritkasága miatt - elkerülte a cenzorok figyelmét. Példányunk címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, egyes oldalakon halvány foltosság, példányunk fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
20266.

3 000 HUF
Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individuálpszichológia. Fordította Kulcsár István. Budapest, 1933. Győző Andor kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 198 + [2] p. Első magyar kiadás. Kötetünk Alfred Adler (1870-1937) osztrák elmeorvos amerikai előadásai nyomán készült. Alfred Adler (1870-1937), a társadalomban élő ember pszichéjét és neurózisait vizsgáló mélylélektani irányzat, az individuálpszichológiai diszciplina alapítója. Műve eredeti nyelven 1927-ben jelent meg, fordításunk az első teljes Adler-kötet magyar nyelven. Példányunk utolsó három levele kissé foltos. Korabeli félvászon kötésben, a fűzött kiadás első borítófedele az első kötéstáblára ragasztva.
20267.

3 000 HUF
Richard Tarnas: A nyugati gondolat stációi. Ford.: Lázár A. Péter. Bp., 1995, AduPrint. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20268.

3 600 HUF
9,73
10,59
20269.

2 400 HUF
Bartha Mór: A magyar agrár-szocialismus és az örökbérlet. Közgazdasági tanulmány. Debrecen, 1897, szerzői kiadás (,,Csokonai-ny.), 2 sztl. lev.+ 118+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. A borítón kézzel írt ajánlással ,,Tiszt. Györffy József urnak (szerzői dedikáció?) Ritka, árverésen még nem szerepelt!
20270.

Bartha Mór: A magyar agrár-szocialismus és az örökbérlet. Közgazdasági tanulmány. Debrecen, 1897, szerzői kiadás (,,Csokonai"-ny.), 2 sztl. lev.+ 118+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. A borítón kézzel írt ajánlással ,,Tiszt. Györffy József urnak" (szerzői dedikáció?) Ritka, árverésen még nem szerepelt!

3 000 HUF
Blackie Stuart János: Önnevelés. Értelmi, testi és erkölcsi téren. Utmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után. A szerző életrajzával. Ford.: Csiky Lajos. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor, 2+108 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
20271.

3 000 HUF
Wagner, Gustav Friedrich:  Transcendental-Idealismus. Eingeleitet, bearbeitet und mit einem Nachwort versehen von Frau Maria Groener.  Ulm, 1934. Verlag der Neuen Deutschen Schopenhauergesellschaft. XXIII + [1] + 181 + [1] p. Első kiadás.  Gustav Friedrich Wagner (1848-1917) német filológus, az első rendszeres Schopenhauer-bibliográfia (1909) összeállítója. Wagner ismeretelméleti kötetének végén Maria Groener tisztázza a transzcendentális idealizmus filozófiájának viszonyát a kereszténységhez. Az első fedőborító verzóján régi kereskedői könyvjegy.  (Meisterbuch der Neuen Deutschen Schopengesellchaft.)  Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
20272.

3 000 HUF
Somogyi József: A faj. Bp., [1940], Athenaeum, 275+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincnél sérült borítóval.
20273.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events