Books: Travelling, Local History

Number of items: 178

19000.

38 000 HUF
102,70
111,76
(Szepesházy, Carol.) u. J. C. Thiele. Merkwürdigkeiten des Königreichs Ungarn, oder: historisch-statistisch-topographische Beschreibung aller in diesem Reiche befindlichen 42 königl. Freistädte, 16 Zipser Kronstädte, Jazygiens, Gross- und Klein-Kumaniens, der priv. Hayduken-Städte, der Berge, Höhlen, Seen, Flüsse, vorzüglichen Gesundbrunnen und des ungarischen Bergbaues; II. Band. Kaschau, 1825. Carl Werfer.  Magyarország leírása, hangsúlyozottan megjelenítve a Felvidék és a magyar fürdők. Korabeli sérült papírborítóval. / Descritption of the Kingdom of Hungary with emphasis on the Slovakian parts. + (36) p.
19001.

32 000 HUF
86,49
94,12
Erasmus Schwab: Land und Leute in Ungarn. I. Natur- Kultur- und Reisebilder. Lepizig, 1865. Otto Wiegand. 560p. Késöbbi félvászon kötésben   Schwab, Erasmus (1831-1917) osztrák származású tanár, Kassán tanított Magyarországi tartózkodását felhasználva írt kétkötetes művet, amelyből csak az első kötet tartalmazott természet-, utazás- és kulturális képeket a második ,,Magyarország árnyoldalát és a német elem jótékony hatását kívánta bemutatni volna. Ritka! .
19002.

Erasmus Schwab: Land und Leute in Ungarn. I. Natur- Kultur- und Reisebilder. Lepizig, 1865. Otto Wiegand. 560p. Késöbbi félvászon kötésben Schwab, Erasmus (1831-1917) osztrák származású tanár, Kassán tanított Magyarországi tartózkodását felhasználva írt kétkötetes művet, amelyből csak az első kötet tartalmazott természet-, utazás- és kulturális képeket a második ,,Magyarország árnyoldalát és a német elem jótékony hatását" kívánta bemutatni volna. Ritka! .

20 000 HUF
54,05
58,82
Briefe eines reisenden Franzosen über Deutschland an seinen Bruder zu Paris. Zweyter Band. Zürich:, 1784 . 408 p. Korai német útikönyv. Korabeli, aranyozott, festett, bordázott egészbőr kötésben. Két kötetben teljes.
19003.

11 000 HUF
29,73
32,35
Franz Johann Joseph von Reilly: Allgemeine Erdbeschreibung Geschöpft aus Büsching, Fabri, Bruns und andern Erd- und Reise-Beschreibern. Hrsg. von - -. Enthaelt das östliche und nördliche Europa. [Erster Theil.] Wien, 1792, Verlage des Herausgebers, 2+560 p. Német nyelven. Benne: Erste Abtheilung. Das Königrech Ungarn und das osmannische Reich in Europa, Magyar királyság: 41-132 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányos, a címlap kopott, foltos, a cím egy részét kisatírozták, foltos lapokkal, az utolsó 3 lap (561-566) hiányzik, bélyegzéssel.
19004.

Franz Johann Joseph von Reilly: Allgemeine Erdbeschreibung Geschöpft aus Büsching, Fabri, Bruns und andern Erd- und Reise-Beschreibern. Hrsg. von - -. Enthaelt das östliche und nördliche Europa. [Erster Theil.] Wien, 1792, Verlage des Herausgebers, 2+560 p. Német nyelven. Benne: "Erste Abtheilung. Das Königrech Ungarn und das osmannische Reich in Europa", Magyar királyság: 41-132 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányos, a címlap kopott, foltos, a cím egy részét kisatírozták, foltos lapokkal, az utolsó 3 lap (561-566) hiányzik, bélyegzéssel.

10 000 HUF
27,03
29,41
19005.

11 000 HUF
29,73
32,35
Vofkori György: Székelyudvarhely. - Várostörténet képekben. I. kötet. Békéscsaba, 2009, Typografika. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19006.

7 000 HUF
18,92
20,59
Világjárók. Utazások és Kalandok sorozat 9 kötete: A. W. Roberts: Kaland az óceánon, Herbert Rittinger: Kajakosok - Előre!, Tasnádi - Kubacska András: Báró Nopcsa Ferenc kalandos élete, Foller Hermann: A napsütéses Jáva, Kovrig János: A sárga kontinensen déltől északig, Kessler Hubert: Barlangok mélyén, Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben, Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikába, Incze Antal: Rio Grande - Trieszt. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
19007.

8 000 HUF
Dr. Jekelfalussy József (szerk.): A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1898. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda-Részvénytársaság. Kiadói egészvászon kötés, gerinc laza, kötés foltos, viseltes állapotban.
19008.

8 000 HUF
Vass Imre: Az agteleki barlang le írása, fekte terűletével, talprajzolatjával és hosszába való áltvágásával, két táblában; mellyeket, úgy a régen esmért üregekelőadásában, valamint az 1825dik esztendő Sz. Iván hava 1ső napján felfedezett fő- és legnagyobb ágának helyenkint való leírásában előterjesztett Vass Imre. Pesten, 1831. Nyomtatta Landerer. [6] + 81 + [1] p. Első magyar kiadás. Vass Imre (1795-1863) barlangkutató, Gömör és Kishont vármegyék földmérőjének leírása az Aggteleki-barlangról, a kutatástörténet, illetve saját, 1825. évi új feltárásai nyomán. Az Aggteleki-karszt Baradla-barlangjának kutatása 1801-től eredeteztethető, Christian Reiss földmérő ekkoriban jelentette meg a cseppkőbarlang első térképét. Christian Reiss munkatársaként és hivatali utódjaként Vass Imre gyakran járt a barlangban, és az 1825. évi szárazság nyomán sikerült átjutnia a barlang Vaskapu nevű, addig áthatolhatatlan szakaszán, és felderítenie egy addig ember által nem járt, hatalmas területű barlangszakaszt. Beszámolója első fele a Baradla-kutatás tudománytörténete, majd saját felfedezései következnek, a talált barlangászati objektumok rendkívül korjellemző, nem a magyar hősmondákból, hanem az antik mitológiából származó névanyagával, további hidrogeológiai megfigyelésekkel. Kötetünk egy korábbi, 1829-ban megjelent előtanulmány alapos kibővítése, egyben az első magyar nyelven írt barlangászati értekezés. A levelek sarkain foltosság, példányunk első repülő előzéke hiányzik. A kötet egy térképpel és egy átnézeti rajzzal teljes, ezeket példányunk nem tartalmazza. Korabeli foltos, sérült, hiányos gerincű kartonkötésben. Ritka.
19009.

Vass Imre: Az agteleki barlang le írása, fekte terűletével, talprajzolatjával és hosszába való áltvágásával, két táblában; mellyeket, úgy a' régen esmért üregek'előadásában, valamint az 1825dik esztendő Sz. Iván hava 1ső napján felfedezett fő- és legnagyobb ágának helyenkint való leírásában előterjesztett Vass Imre. Pesten, 1831. Nyomtatta Landerer. [6] + 81 + [1] p. Első magyar kiadás. Vass Imre (1795-1863) barlangkutató, Gömör és Kishont vármegyék földmérőjének leírása az Aggteleki-barlangról, a kutatástörténet, illetve saját, 1825. évi új feltárásai nyomán. Az Aggteleki-karszt Baradla-barlangjának kutatása 1801-től eredeteztethető, Christian Reiss földmérő ekkoriban jelentette meg a cseppkőbarlang első térképét. Christian Reiss munkatársaként és hivatali utódjaként Vass Imre gyakran járt a barlangban, és az 1825. évi szárazság nyomán sikerült átjutnia a barlang Vaskapu nevű, addig áthatolhatatlan szakaszán, és felderítenie egy addig ember által nem járt, hatalmas területű barlangszakaszt. Beszámolója első fele a Baradla-kutatás tudománytörténete, majd saját felfedezései következnek, a talált barlangászati objektumok rendkívül korjellemző, nem a magyar hősmondákból, hanem az antik mitológiából származó névanyagával, további hidrogeológiai megfigyelésekkel. Kötetünk egy korábbi, 1829-ban megjelent előtanulmány alapos kibővítése, egyben az első magyar nyelven írt barlangászati értekezés. A levelek sarkain foltosság, példányunk első repülő előzéke hiányzik. A kötet egy térképpel és egy átnézeti rajzzal teljes, ezeket példányunk nem tartalmazza. Korabeli foltos, sérült, hiányos gerincű kartonkötésben. Ritka.

8 000 HUF
18
19010.

6 000 HUF
Seabrook, W[illiam] B[uehler]: The Magic Island. Illustrated with Drawings by Alexander King and Photographs by the Author. New York, (1929). Harcourt, Brace and Company (Printed by Quinn & Boden Company Inc., Rahway, New Jersey). 1 t. (címkép) + X + 336 p. + 27 t. (19 táblán grafika, 8 kétoldalas táblán fotóanyag). Első kiadás. William Seabrook (1884-1945) amerikai újságíró, világutazó, kalandor. Különböző, egzotikus vidékeken való utazásain élénken érdeklődött a helyi transzcendens hagyományok, mágikus rítusok iránt, a témában számos népszerű könyvet adott ki. Az 1920-as évek első felében lezajlott afrikai útja nyomán a kannibalizmus rítusáról írt szenzációs részletekben gazdag leírást, majd az évtized végén Haitiben tett látogatást. The Magic Island (A bűvös sziget) néven megjelent kötete tette közismertté a haiti voudou rítusokat, és különösen annak zombi koncepcióját. A könyvben írottak nyomán készült a Lugosi Béla főszereplésével forgatott, műfajalapító horrorfilm, a ,,White Zombie, 1932-ben. William Seabrook fantasztikumokban gazdag útleírását Alexander King (1899-1965) amerikai grafikusművész groteszkségekben gazdag, expresszionista rajzai kísérik. A kötet végén a szerző néprajzi felvételei. Gerincén feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan példány.
19011.

Seabrook, W[illiam] B[uehler]: The Magic Island. Illustrated with Drawings by Alexander King and Photographs by the Author. New York, (1929). Harcourt, Brace and Company (Printed by Quinn & Boden Company Inc., Rahway, New Jersey). 1 t. (címkép) + X + 336 p. + 27 t. (19 táblán grafika, 8 kétoldalas táblán fotóanyag). Első kiadás. William Seabrook (1884-1945) amerikai újságíró, világutazó, kalandor. Különböző, egzotikus vidékeken való utazásain élénken érdeklődött a helyi transzcendens hagyományok, mágikus rítusok iránt, a témában számos népszerű könyvet adott ki. Az 1920-as évek első felében lezajlott afrikai útja nyomán a kannibalizmus rítusáról írt szenzációs részletekben gazdag leírást, majd az évtized végén Haitiben tett látogatást. The Magic Island (A bűvös sziget) néven megjelent kötete tette közismertté a haiti voudou rítusokat, és különösen annak zombi koncepcióját. A könyvben írottak nyomán készült a Lugosi Béla főszereplésével forgatott, műfajalapító horrorfilm, a ,,White Zombie", 1932-ben. William Seabrook fantasztikumokban gazdag útleírását Alexander King (1899-1965) amerikai grafikusművész groteszkségekben gazdag, expresszionista rajzai kísérik. A kötet végén a szerző néprajzi felvételei. Gerincén feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan példány.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events