https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 178

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Beszteri József: 100 éves a közcélú a villamosenergia-szolgáltatás Észak-Magyarországon. 1894-1994. Szerk.: Ónodvári Miklós. Miskolc, 1994, Észak-Magyarországi Áramszolgáltató Rt. Kiadói aranyozott bársony-kötés, jó állapotban.
19156.

Beszteri József: 100 éves a közcélú a villamosenergia-szolgáltatás Észak-Magyarországon. 1894-1994. Szerk.: Ónodvári Miklós. Miskolc, 1994, Észak-Magyarországi Áramszolgáltató Rt. Kiadói aranyozott bársony-kötés, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
1
Iglói Gyula: Miskolc 19. századi városrendezési tervei és építési szabályzatai. [Miskolc, 1992., B-A-Z Megyei Levéltár.] Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, kijáró lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
19157.

Iglói Gyula: Miskolc 19. századi városrendezési tervei és építési szabályzatai. [Miskolc, 1992., B-A-Z Megyei Levéltár.] Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, kijáró lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
1992 Matyóföld. A mezőkövesdi Városi Közösségi Ház irodalmi és néprajzi munkaközösségének évkönyve. Szerk.: Kiss Gyula.
19158.

1992 Matyóföld. A mezőkövesdi Városi Közösségi Ház irodalmi és néprajzi munkaközösségének évkönyve. Szerk.: Kiss Gyula.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Makár János: A Franklini Magyar Egyház Története, Néprajza. New Brunswick [New Jersey, USA], 1966. Szerző (Standard Press). 105 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fotókkal gazdagon illusztrált jelentés egy amerikai magyar diaszpóra életéről, a New Jersey állambeli Franklin megye magyarságáról. A nevezetes bányatelepülés magyarsága 1900-tól mutatható ki, a legnagyobb arányban a századforduló és az első világháború között érkeztek ide az anyaországból. A magyarság az új hazában is kialakította rá jellemző szokásait, az oktatási, a munkastatisztikák, a helyi magyar presbiteriánus egyház története mellett a helyi amerikai magyar népszokásokból is ízelítőt nyújt a munka. Makár János szerző, a helyi közösség református lelkésze mindent összevéve a történeti részek után a jelenről írva pusztulásnak indult közösségként jellemzi a franklini magyarságot, amennyiben annak kulturális hagyományőrzése erősen meggyengült. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.
19159.

Makár János: A Franklini Magyar Egyház Története, Néprajza. New Brunswick [New Jersey, USA], 1966. Szerző (Standard Press). 105 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fotókkal gazdagon illusztrált jelentés egy amerikai magyar diaszpóra életéről, a New Jersey állambeli Franklin megye magyarságáról. A nevezetes bányatelepülés magyarsága 1900-tól mutatható ki, a legnagyobb arányban a századforduló és az első világháború között érkeztek ide az anyaországból. A magyarság az új hazában is kialakította rá jellemző szokásait, az oktatási, a munkastatisztikák, a helyi magyar presbiteriánus egyház története mellett a helyi amerikai magyar népszokásokból is ízelítőt nyújt a munka. Makár János szerző, a helyi közösség református lelkésze mindent összevéve a történeti részek után a jelenről írva pusztulásnak indult közösségként jellemzi a franklini magyarságot, amennyiben annak kulturális hagyományőrzése erősen meggyengült. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
1
Balogh György: Eger története. Eger, 1954, Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés,
19160.

Balogh György: Eger története. Eger, 1954, Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés,

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Dercsényi Balázs: Budapesti műemlékek. Kastaly Károly és Tulok Ferenc fotóival. Magyarországi Műemlékek. Bp., 1991, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
19161.

Dercsényi Balázs: Budapesti műemlékek. Kastaly Károly és Tulok Ferenc fotóival. Magyarországi Műemlékek. Bp., 1991, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
900 HUF
2,43
EUR
,
2,65
USD
Number of bids:
0
Válogatott források Tardona történetéhez.(1240-1956). Szerkesztette és a forrásokat átírta, magyarázta:Takács László. Tardona, 2003, Tardona Község Önkormányzatának kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
19162.

Válogatott források Tardona történetéhez.(1240-1956). Szerkesztette és a forrásokat átírta, magyarázta:Takács László. Tardona, 2003, Tardona Község Önkormányzatának kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
A Miskolci Ipartestület XLI. évi jelentése 1925. évről. Közli: Kovács Lajos ipartestületi titkár. Miskolc, 1926., László Könyvnyomda Rt. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borító, szakadozott gerinc.
19163.

A Miskolci Ipartestület XLI. évi jelentése 1925. évről. Közli: Kovács Lajos ipartestületi titkár. Miskolc, 1926., László Könyvnyomda Rt. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borító, szakadozott gerinc.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
A falak üzenete. Emlékkönyv a Miskolci Lévay József Reformtáus Gimnázium épületének 100 éves évfordulójára. Szerk.: Pápay Sándor. Miskolc, 1999., Lévay József Református Gimnázium. Kiadói papírkötés.
19164.

A falak üzenete. Emlékkönyv a Miskolci Lévay József Reformtáus Gimnázium épületének 100 éves évfordulójára. Szerk.: Pápay Sándor. Miskolc, 1999., Lévay József Református Gimnázium. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
3 könyv Hajdúszoboszló környékéről Gazdag István (szerk.) 400 év Hajdúszoboszló neveléstörténetéből. HSZ, 1989, Dr Ötvös LÁszló: Hajdunánási bibliás krónika Debrecen 2014 + Hajduszoboszló a gyógyfürdő 150 éves története.
19165.

3 könyv Hajdúszoboszló környékéről Gazdag István (szerk.) 400 év Hajdúszoboszló neveléstörténetéből. HSZ, 1989, Dr Ötvös LÁszló: Hajdunánási bibliás krónika Debrecen 2014 + Hajduszoboszló a gyógyfürdő 150 éves története.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Beke Csilla (főszerk.): 1000 víziparadicsom - Strandok és merülőhelyek. Bp., 2008. Alexandra Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben
19166.

Beke Csilla (főszerk.): 1000 víziparadicsom - Strandok és merülőhelyek. Bp., 2008. Alexandra Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Károlyi István 12. Évfolyamos Gimnázium évkönyv 2000-2010. Szerk.: Hirmann László. [Bp.], 2010, Károlyi István 12. Évfolyamos Gimnázium. Kiadói kartonált papírkötés
19167.

Károlyi István 12. Évfolyamos Gimnázium évkönyv 2000-2010. Szerk.: Hirmann László. [Bp.], 2010, Károlyi István 12. Évfolyamos Gimnázium. Kiadói kartonált papírkötés

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment