Books: Travelling, Local History

Number of items: 178

19024.

2 400 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Ford.: Halász Gyula. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+ XXIV+326 p.+ 9 (fekete-fehér képtáblák, közte 1 kihajtható panorámakép) t.. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, sérült gerinccel, 1 kihajtható panorámakép tábla és egy 1 kihajtható térkép hiányzik!
19025.

2 000 HUF
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas
19026.

1 600 HUF
19027.

4 800 HUF
12,97
14,12
Kaffka Károly (szerk.): Az Utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly. Budapest, 1940. Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + [2] + 847 + [1] p. 1 t. (színes, kihajtható, kétoldalas). Az Utas könyve időről időre megjelenő, szövegközti felvételekkel rendkívül gazdagon illusztrált idegenforgalmi kiadványsorozat volt, mely az ország üdülő-, nyaraló- és gyógyhelyeit mutatta be, egyes kiemelt városok esetén rövid történelmi áttekintéssel, és minden esetben a szállóhelyek, szórakozási lehetőség részletes adatolásával. III. kiadásnak számító, 1940. évi kiadványunk már tartalmazza a Felvidék déli részét visszajuttató I. bécsi döntés, illetve az 1939. évi kárpátaljai bevonulással megnövekedett országrész turisztikai vonatkozású helyeit is. A vármegyénkénti bontásban bemutatott üdülőhelyek sorából a hazai idegenforgalomnak olyan képe bontakozik ki, amely a már évtizedek óta fontosnak számító balatoni üdülőturizmus mellett a gyógyfürdőzésen és szanatóriumi lehetőségeken túlnyúlóan is méltatja a hegyvidéki turizmust, természetjárást, a magától értetődő kulturális városlátogatások mellett. Példányunk a térképmellékletet nem tartalmazza. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a ,,Nyaraljunk itthon! felirattal kiegészített, aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
19028.

Kaffka Károly (szerk.): Az Utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly. Budapest, 1940. Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + [2] + 847 + [1] p. 1 t. (színes, kihajtható, kétoldalas). Az Utas könyve időről időre megjelenő, szövegközti felvételekkel rendkívül gazdagon illusztrált idegenforgalmi kiadványsorozat volt, mely az ország üdülő-, nyaraló- és gyógyhelyeit mutatta be, egyes kiemelt városok esetén rövid történelmi áttekintéssel, és minden esetben a szállóhelyek, szórakozási lehetőség részletes adatolásával. III. kiadásnak számító, 1940. évi kiadványunk már tartalmazza a Felvidék déli részét visszajuttató I. bécsi döntés, illetve az 1939. évi kárpátaljai bevonulással megnövekedett országrész turisztikai vonatkozású helyeit is. A vármegyénkénti bontásban bemutatott üdülőhelyek sorából a hazai idegenforgalomnak olyan képe bontakozik ki, amely a már évtizedek óta fontosnak számító balatoni üdülőturizmus mellett a gyógyfürdőzésen és szanatóriumi lehetőségeken túlnyúlóan is méltatja a hegyvidéki turizmust, természetjárást, a magától értetődő kulturális városlátogatások mellett. Példányunk a térképmellékletet nem tartalmazza. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a ,,Nyaraljunk itthon!" felirattal kiegészített, aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.

4 000 HUF
Mario Kos - Lanfranco Angeli: Visiting Sicily. Palermo,(1999),Arnone. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19029.

3 000 HUF
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19030.

4 000 HUF
Dr. Janitsek Jenő - Farkas Aladár: Borszék története és névanyaga. Borszék-Csíkszereda, 2008, Havas Vendégház - Státus Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19031.

4 000 HUF
19032.

4 400 HUF
11,89
12,94
19033.

4 400 HUF
11,89
12,94
19034.

4 000 HUF
Krupa András: A délkelet-magyarországi szlovákok hiedelemvilága. A szerző, Krupa András (1934-2015) néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Studia Flokloristica et Ethnographica. Debrecen, 1987, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
19035.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events