Books: Travelling, Local History

Number of items: 178

Udvari Gábor - Kartali Zsuzsa: Kína. Útikönyv. Bp., 2001, Pallas Stúdió. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19048.

2 000 HUF
Lendvai Rezső, Koltay Ferenc (szerk.): A szombathelyi székesegyház bombázása és újjáépítése. Az egyik szerkesztő, Lendvai Rezső, a a Szombathelyi Székesegyházi Főplébániai Egyházközség világi elnöke által DEDIKÁLT! Szombathely, 2015, Székesegyházi Főplébánia Képviselőtestülete és a Székesegyházért Alapítvány. 405 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal, könyvtest kissé vetemedett.
19049.

2 400 HUF
Berlin. Útitárs. Ford.: Bakki Boglárka. Bp., 2003, Panemex - Grafo. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19050.

3 200 HUF
8,65
9,41
Bodor Antal - Gazda István: Magyarország honismereti irodalma 1527-1944. Függelék: A vármegyetörténeti sorozatok. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, ex libris bélyegzésekkel. Megjelent 3000 példányban.
19051.

3 000 HUF
Payr Sándor:  A nemeskéri artikuláris evangélikus egyházközség története. A templomépítés kétszáz éves jubileumára. Sopron, 1932. Székely és Társa ny. 207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Payr Sándor (1861-1938) evangélikus lelkész, egyháztörténész, a soproni evangélikus teológiai akadémia tanára. Társadalomtörténeti keretbe ágyazott egyháztörténeti monográfiája a Sopron vármegyei Nemeskér községe evangélikus közösségének történetét foglalja össze. A templom építésére 1732-től került sor, a templom azóta is a Kisalföld szélén található község egyik nevezetessége. Oldalszámozáson belül tizenkét szövegközti illusztrációval. Példányunk fűzése a 6. ív előtt elvált. Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan példány.
19052.

3 000 HUF
Dalos László: Az én Erzsébetem. Pesterzsébeti Múzeum Könyvei 2. DEDIKÁLT Szekrényessy Júlia kritikusnak. Bp., 2004, Pesterzsébeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19053.

3 000 HUF
Földes Ferenc: Vereb község monográfiája. Miskolc, 1982, Magyar Társaság Falukutató Intézete Támogatásával Vereb község képviselőtestülete. 110p. Kiadói félvászon kötésben, címlapon Czirók Ákos verebi református lelkipásztor (1936-46), majd Salgótarján lelkésze, utána Pestszenterzsébet hitoktatója névbélyegzőlyével.
19054.

3 600 HUF
9,73
10,59
Bródy Sándor: Az egri diákok. Két magyar Robinson története. Első kiadás. Budapest, [1894.] Singer és Wolfner 152 l21 cm Mühlbeck Károly szövegközti rajzaival illusztrált. /Ifjusági Könyvek/ Aranyozott, kiadói illusztrált vászonkötésben, gerincén sérüléssel. Ritka kötés változat.
19055.

3 000 HUF
Nagy Vera: Pálannya és Fajancsi. Néprajzi írások Hódmezővásárhelyről. DEDIKÁLT! Hódmezővásárhely, 2008 Norma. 168p. Kiadói papírkötésben
19056.

3 000 HUF
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 23-24. Róma, Nápoly. Bp., 1938, Bp. Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, térképmelléklettel.
19057.

3 200 HUF
8,65
9,41
Rexa Dezső: 101 kép a régi Pest-Budáról. 1959, Helikon. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
19058.

3 000 HUF
Mussolini, Vittorio: Légi háború Abesszíniában. 25 képpel. Ford.: Brelich Mario. Bp.,[1937]. Franklin, 112 p. + 10 (kétoldalas képtáblák, fekete-fehér fotókkal.) t. Egyetlen kiadás. Betiltott! Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek jegyzékén! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Vittorio Mussolini (1916-1997) katonatiszt, szerkesztő, filmproducer, a Duce fia az olasz légierő kötelékében bombázó tisztként vett részt a második olasz-abesszíniai háborúban, később a spanyol polgárháborúban, majd a második világháborúban.
19059.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events