Tétel

4 000 HUF

Description:

Kaffka Károly (szerk.): Az Utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly. Budapest, 1940. Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + [2] + 847 + [1] p. 1 t. (színes, kihajtható, kétoldalas). Az Utas könyve időről időre megjelenő, szövegközti felvételekkel rendkívül gazdagon illusztrált idegenforgalmi kiadványsorozat volt, mely az ország üdülő-, nyaraló- és gyógyhelyeit mutatta be, egyes kiemelt városok esetén rövid történelmi áttekintéssel, és minden esetben a szállóhelyek, szórakozási lehetőség részletes adatolásával. III. kiadásnak számító, 1940. évi kiadványunk már tartalmazza a Felvidék déli részét visszajuttató I. bécsi döntés, illetve az 1939. évi kárpátaljai bevonulással megnövekedett országrész turisztikai vonatkozású helyeit is. A vármegyénkénti bontásban bemutatott üdülőhelyek sorából a hazai idegenforgalomnak olyan képe bontakozik ki, amely a már évtizedek óta fontosnak számító balatoni üdülőturizmus mellett a gyógyfürdőzésen és szanatóriumi lehetőségeken túlnyúlóan is méltatja a hegyvidéki turizmust, természetjárást, a magától értetődő kulturális városlátogatások mellett. Példányunk a térképmellékletet nem tartalmazza. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a ,,Nyaraljunk itthon!" felirattal kiegészített, aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk