Tétel

4 000 HUF

Description:

The South American Handbook 1939. Sixteenth Annual Edition. A Year Book and Guide to the Countries and Resources of Latin-America, Inclusive of South and Central America, Mexico, and Cuba. Edited by Howell Davies. London, 1939. Trade And Travel Publications Ltd. [4] + LX + 714 p. Az egész oldalas képes hirdetésekkel és térképvázlatokkal gazdagon illusztrált South American Handbook 1939 a kettős célzatú dél-amerikai évkönyvsorozat tizenhatodik kötete. A klimatikus viszonyokkal, országtörténetekkel, nyersanyagforrásokkal, kormányzat- és alkotmányrészletekkel, gazdasági és befektetési részletekkel teljes statisztikai és turisztikai kiadvány egyszerre szolgálja a rekreációs látogató és az üzleti utazó, reménybeli befektető érdekeit. A kiadvány országonkénti bontásban részletezi az időről időre káoszba forduló kontinens aktuális évét, egyes országok esetén az éppen aktuális határvitákat, a kiépült vasutakat és közutakat, a felépült üdülőparadicsomokat, a telekommunikációs hálózat kínálatát; az aktuális gazdasági év mutatószámait; és nem utolsósorban egyes metropoliszok és más kulturális helyszínek látnivalóit. A kötet emlékezetes vonása, hogy képanyaga a helyi természeti és épített örökség kulcshelyszíneinek felvételeit mellőzi, helyette a hajójáratok, légitársaságok, egyes szállodák, szeszes italok képes hirdetéseiben tallózhatunk. A színes, kihajtható Latin-Amerika térkép mérete: 450x355 mm egy 480x385 mm méretű térképlapon. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk