Hollóházi Porcelánmanufaktúra által gyártott, Szász Endre által tervezett mintával díszített 23 darabos étkészlet. 6 darab mélytányér, 6 darab nagytányér, 6 darab kistányér, leveskínáló, sóborskínáló, 3 darab kínálótál. Jelzett, hibátlan.
Zsolnay kisplasztika - Elvis Presley. Többszínű, zöld és domináns mézsárga eozin mázakkal fedett öntött finomfajansz. Jelzett, kis karcokkal, m: 38,5 cm
Zsolnay ún. "Csőcica" - nagyméretű macska pár. Terv.: Nádor Judit. Piros és lila mázzal bevont öntött finomfajansz, helyenként 18k arannyal festve. Jelzett, hibátlan, m: 63 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Zsolnay eozin mázas váza, színes virág díszítéssel. Felületén többrétegű fémes fényű színes eozinmázakkal festett, sötét alap felett fémlüszteres virágmintákkal. Kézzel festett, jelzett, hibátlan 30 cm
cca 1930, Ausztria, Gmunder Keramik art deco falitükör. Repesztett mázas formába öntött fajansz, eredeti tükörrel. Terv: Franz Schleiss. Pajzs alakú keret, felső részén plasztikus színházi maszkok között virágcsokorral díszítve. Jelzés nélkül, kopott aranyozással, 37x31 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
1880 körül, Zsolnay kínáló. Magastüzű színes mázakkal fedett porcelánfajansz. Csónak alakú, pereme áttört mintás. Jelzett: alján kobaltkék családi pecsét. Repedezett mázzal, kis kopással, talpívén egy horzsolással, 19,5x12x10 cm
Antik japán padlóváza, faragott fa posztamensen. Japán, cca 20. század eleje, mázas és zománcfestett fajansz, kis sérüléssel, szájánál alsó peremen kis repedésvonallal. Jelzett, váza m: 79 cm, teljes m: 137 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!