Retro ceramics collection

Number of items: 208

Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette.
11493.

Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm "Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette."

280 000 HUF
756,76
823,53
Gorka Lívia (1925-2011): Samottos laposváza. Jelzett, hibátlan, m: 28,5 cm Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni. ,,Szeretem a munkámat. Egyáltalán szeretem, amikor magamnak dolgozom. Szeretem a kis műhely szabadságát és rendjét. Egyszerűen azért, mert a kezdetektől a befejezésig mindenért felelős vagyok, közöm van a jóhoz, rosszhoz. Formát adni az alaktalan szürkeségnek: a semmiből teremtek, néha úgy érzem. A régi >>nagyok
11494.

Gorka Lívia (1925-2011): Samottos laposváza. Jelzett, hibátlan, m: 28,5 cm Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni. ,,Szeretem a munkámat. Egyáltalán szeretem, amikor magamnak dolgozom. Szeretem a kis műhely szabadságát és rendjét. Egyszerűen azért, mert a kezdetektől a befejezésig mindenért felelős vagyok, közöm van a jóhoz, rosszhoz. Formát adni az alaktalan szürkeségnek: a semmiből teremtek, néha úgy érzem. A régi >>nagyok<< tisztelete mellett és nyomán van lehetőség új anyagok eredetének, tulajdonságainak kézben és tűzben való megismerésére"

280 000 HUF
756,76
823,53
Simó Ágoston (1925-2011): Cirkuszi elefánt. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, m: 27,5 cm
11495.

180 000 HUF
486,49
529,41
KÁ jelzéssel, 1982: Hajóhad. Kerámia alapon zománckép, 12 darab csempén, hátul jelzett, keretezve, pattogzással, gyári tűzhibával 32x92 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11496.

120 000 HUF
324,32
352,94
Zsolnay türkizmázas geometrikus padlóváza. Terv.: Fürtös György (1939-2010). Mázas samottos kerámia, jelzett, alján és szájánál kis lepattanással, m: 52 cm
11497.

100 000 HUF
270,27
294,12
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Zsugormázas váza. Jelzett, hibátlan, m: 46,5 cm
11498.

60 000 HUF
162,16
176,47
Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, élénk színvilággal, 17x14 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
11499.

70 000 HUF
189,19
205,88
Iparművészeti téglatest alakú stúdióváza. Mázas samottos kerámia, minimális kopással, jelzett, 23x23x17 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11500.

40 000 HUF
108,11
117,65
Pesthidegkút hatalmas padlóváza. Jelzett, szájánál mázhibával, m: 65 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11501.

32 000 HUF
86,49
94,12
Kálmán Anikó: Napraforgós váza. Jelzett, mázkopással, m: 22,5 cm
11502.

30 000 HUF
81,08
88,24
Ja jelzéssel: Türkizmázas kavicsváza. 1972, jelzett, hibátlan, 22x18 cm
11503.

30 000 HUF
81,08
88,24
Sarkantyu Judit (1947- ): ZEN meditációs installáció. Egyedi készítésű kerámia, színes mázakkal, 6 részből áll, hibátlan, d: 21 cm alatt
11504.

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events