Music, Musical notes, Instruments

Number of items: 27

1996 Bilder einer Ausstellung von M. Moussorgsky. Egy kiállítás képei. Zsubori Ervin elektrografikus adaptációi, 1 (címlap) sztl. lev.+12 t. A művész, Zsubori Ervin (1961-) közgazdász, infografikus, szerkesztő, művészetszervezető által jelzett táblákkal. Papír mappában, jó állapotban.
17694.

12 000 HUF
31,58
34,29
Urbán Gábor: Zóra. Opera 3 felvonásban, 5 képben. Szövegét írta és zenéjét szerzé és hangszerelte: - - . (Makó), 1940, szerző, 5 sztl. lev.+ 521+(5) p. Saját kezű szerzői kézirat, a szereplők felsorolásával, tartalomjegyzékkel, szöveggel és kottával. Egyedi készítésű, aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. + A szerző feljegyzései, levelezése, közte az Állami Operaház dramaturgiájának címzett, a Zóra c. opera bírálatára válaszul írt levele (1954). Urbán Gábor (1901-1984) zenetanár, zeneszerző. 1919-ben Kolozsváron szerzett tanítói oklevelet; 1923-ban polgári iskolai énektanári, 1948-ban pedig földrajz-természetrajz szakos tanári diplomát kapott. 1926 és 1948 között a makói polgári leányiskolában oktatott, emellett a Makói Dalárdában és a Petőfi Dalkörben is tevékenykedett. Zeneszerzőként főként szimfóniákat és a színpadi műveket írt; két legjelentősebb műve a Zóra és az Erzsébet királyné című operák voltak. 83 évesen, Budapesten hunyt el, sírja a makói római katolikus temetőben található.
17695.

10 000 HUF
26,32
28,57
Urbán Gábor: Erzsébet királyné. Opera 4 felvonásban, 8 képben. Írta és zenéjét szerzette: - - . Makó, 1934, szerző, 4 sztl. lev.+ 364+(4) p. Saját kezű szerzői kézirat, a szereplők felsorolásával, tartalomjegyzékkel, szöveggel és kottával. Az utolsó négy oldalon ,,Az opera keletkezésének és megírásának története", a szerző elbeszélésében. Egyedi készítésű, aranyozott félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Urbán Gábor (1901-1984) zenetanár, zeneszerző. 1919-ben Kolozsváron szerzett tanítói oklevelet; 1923-ban polgári iskolai énektanári, 1948-ban pedig földrajz-természetrajz szakos tanári diplomát kapott. 1926 és 1948 között a makói polgári leányiskolában oktatott, emellett a Makói Dalárdában és a Petőfi Dalkörben is tevékenykedett. Zeneszerzőként főként szimfóniákat és a színpadi műveket írt; két legjelentősebb műve a Zóra és az Erzsébet királyné című operák voltak. 83 évesen, Budapesten hunyt el, sírja a makói római katolikus temetőben található.
17696.

10 000 HUF
26,32
28,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF