Books: Architecture, Art

Number of items: 386

19781.

6 000 HUF
15,79
17,14
19782.

4 800 HUF
12,63
13,71
Grofcsik János - Reichard Ernő:  A magyar finomkerámiaipar története. Budapest, 1973. Finomkerámiaipari Művek - Szilikátipari Központi Kutató és Tervező Intézet (Révai Nyomda). 323 + [1] p. Egyetlen kiadás. A téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti, részben színes fotóanyaggal. Grofcsik és Reichard Ernő munkája áttekinti a hazai kerámiagyártás évszázados tradícióit, a nagy múltú és később államosított kerámiaipari vállalkozásokat, majd kitekintésként közli az iparág szocialista kori eredményeit is. A képanyag túlnyomó része kerémiaműveket ábrázol, a későbbi időszakból gyár-enteriőröket, illetve a későbbi időszakból modern fürdőszoba, illetve folyosó-enteriőröket. Részletes bibliográfiával, a porcelánmanufaktúrák gyári jegyeivel, illetve német és angol nyelvű rezümével. A kötésterv Sebes János munkája. Aranyozott kiadói vászonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19783.

5 000 HUF
13,16
14,29
Czóbel Béla festőművész kiállítása. A művész, Czóbel Béla (1883-1976) által DEDIKÁLT példány! Akvarell, grafika, és újabb képek. Bp., 1958, Nemzeti Szalon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, szakadt, kissé foltos borítóval, az első lapon és az elülső borító belsején ragasztásnyomokkal.
19784.

4 800 HUF
12,63
13,71
15
4 db Czóbel Béla (1883-1976) könyv kiállítási prospektussal. Kiadói papírkötés.
19785.

4 000 HUF
10,53
11,43
Eljárások és receptek - fototechnikai kézirat, jó állapotban
19786.

4 000 HUF
10,53
11,43
Székelyhidi Sándor: Tömeg / Crowd. Bp., 1995., BAE - Vízivárosi Galéria. A könyvben, cetlin Székelyhidi Sándor autográf bejegyzésével. Kiadói papírkötés.
19787.

4 000 HUF
10,53
11,43
Parád 1814-1964. Kiállítás az Iparművészeti Múzeumban 1964. VIII. 15 - IX. 15. Kihajtható katalógus, jó állapotban. Ritka!
19788.

5 000 HUF
13,16
14,29
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Temesvár, Horia-ny.), 186+4 p. Első kiadás. A borító Faludi Tibor munkája. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Martonffy Emil (1904-1983) filmrendező, forgatókönyvíró, színházigazgató, Egry Mária (1914-1993) színésznő férje részére DEDIKÁLT példány! "Martonffy Emilnek őszinte szeretettel és barátsággal 1951. X. 15. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító széleken kis szakadásokkal, a hátsó borító sérült, de belül jó állapotban.
19789.

4 800 HUF
12,63
13,71
19790.

2 800 HUF
7,37
8,00
Antalné Tankó Mária: 1001 gyimesvölgyi tojás. Csíkszereda, 2004.  A képtáblákon mindegyik festett tojás színes képével. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19791.

12 000 HUF
31,58
34,29
19792.

9 000 HUF
23,68
25,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF