https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 532

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Révész Béla: Esztergomi lélek. A szerző, Révész Béla által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Rudnay Gyula 9 illusztrációjával. Bp.,(1934.), Dante. Kiadói papírkötés.
21193.

Révész Béla: Esztergomi lélek. A szerző, Révész Béla által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Rudnay Gyula 9 illusztrációjával. Bp.,(1934.), Dante. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,79
EUR
,
6,29
USD
Number of bids:
0
Fóthy János: Csillagok útja. A szerző, Fóthy János (1893-1979) író, újságíró, művészeti kritikus, költő, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938),Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.
21194.

Fóthy János: Csillagok útja. A szerző, Fóthy János (1893-1979) író, újságíró, művészeti kritikus, költő, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938),Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,79
EUR
,
6,29
USD
Number of bids:
0
Bodnár Zsigmond: A Csokonai vita. - A cseh-német egyezkedés alkalmából. - Mi a nemzeti érzés? - Mi a bölcsészet? - A házasság társadalmi védelme. - A nemi perverzitás. Budapest, 1904. Eggenberger - Hoffmann Alfréd (,,Pátria" Rt. ny.) 98 p. Egyetlen kiadás. Bodnár Zsigmond (1839-1907) irodalomtörténész tanulmányai a realizmus és az idealizmus mint kultúraalakító tényező hatásait vizsgálja az irodalomban, az etikában, sőt a dualizmus nemzetiségi viszonyaiban. Számos, meglepően baljós részlettel a konzervatív oldalról. Aranyozott, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
21195.

Bodnár Zsigmond: A Csokonai vita. - A cseh-német egyezkedés alkalmából. - Mi a nemzeti érzés? - Mi a bölcsészet? - A házasság társadalmi védelme. - A nemi perverzitás. Budapest, 1904. Eggenberger - Hoffmann Alfréd (,,Pátria" Rt. ny.) 98 p. Egyetlen kiadás. Bodnár Zsigmond (1839-1907) irodalomtörténész tanulmányai a realizmus és az idealizmus mint kultúraalakító tényező hatásait vizsgálja az irodalomban, az etikában, sőt a dualizmus nemzetiségi viszonyaiban. Számos, meglepően baljós részlettel a konzervatív oldalról. Aranyozott, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,74
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Szilágyi Sándor: Rajzok és tanulmányok. II. kötet. Bp., 1875. Athenaeum (ny.) [6] + 377 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kiadói sérült papírborítóval, fűzés szétvált. Felvágatlan
21196.

Szilágyi Sándor: Rajzok és tanulmányok. II. kötet. Bp., 1875. Athenaeum (ny.) [6] + 377 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kiadói sérült papírborítóval, fűzés szétvált. Felvágatlan

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,74
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Index alter libros Bibliothecae Hungaricae Széchényiano-regnicolaris supplemento II., comprehensos in scientiarum ordines. Pest, 1807, Trattner. Modern műbőr kötésben, jó állapotban, több lap foltos.
21197.

Index alter libros Bibliothecae Hungaricae Széchényiano-regnicolaris supplemento II., comprehensos in scientiarum ordines. Pest, 1807, Trattner. Modern műbőr kötésben, jó állapotban, több lap foltos.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,89
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj-család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte René Fülöp-Miller. Az orosz kéziratok felhasználásával fordították: Benedek Marcell és Havas József.  (Budapest, 1928). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 1 t. (címkép) + 321 + [1] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen magyar kiadás.  Válogatás Tolsztoj kiadatlan, hagyatékban maradt rövidebb elbeszéléseiből, levelezéséből, valamint az író közeli ismerőseinek vonatkozó levelezéséből, különös tekintettel az író politikai nézeteire.  Fűzve, Abonyi Ernő által rajzolt, színes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány. Ritka.
21198.

Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj-család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte René Fülöp-Miller. Az orosz kéziratok felhasználásával fordították: Benedek Marcell és Havas József. (Budapest, 1928). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 1 t. (címkép) + 321 + [1] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen magyar kiadás. Válogatás Tolsztoj kiadatlan, hagyatékban maradt rövidebb elbeszéléseiből, levelezéséből, valamint az író közeli ismerőseinek vonatkozó levelezéséből, különös tekintettel az író politikai nézeteire. Fűzve, Abonyi Ernő által rajzolt, színes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány. Ritka.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,32
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
1
Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban.  A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
21199.

Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,89
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
21200.

Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,89
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
21201.

Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,32
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21202.

Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,32
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
21203.

Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,32
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
G. K. Chesterton Apolló szeme - The Eye of Apollo - Bulver- francia nyelvmester- The French Professor., Wilde Oszkár: Az odaadó barát - The devoted friend. (Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár) Bp.,1921 Lantos. Kozma Lajos által tervezett papírborítóval 3 db Borítók elváltak
21204.

G. K. Chesterton Apolló szeme - The Eye of Apollo - Bulver- francia nyelvmester- The French Professor., Wilde Oszkár: Az odaadó barát - The devoted friend. (Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár) Bp.,1921 Lantos. Kozma Lajos által tervezett papírborítóval 3 db Borítók elváltak

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,21
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment