Tétel

6 000 HUF
15,79 EUR, 17,14 USD

Description:

Glahn, A. Frank: Die begriffene Astrologie. Allgemeinverständliches vollständiges Handbuch der Geburtsastrologie ohne Rechenarbeit nach Tabellen. Mit Sterntafeln nach Graden von 1800-1931. Memmingen, 1933. Uranus-Verlag 231 + [1] + 62 p. + 1 melléklet (24 oldalas) A. Frank Glahn (1865-1941) német okkult szerző. Legnevezetesebb műve az 1920-ban kiadott ,,Das Deutsche Tarot Buch" című munka volt, a kötethez mellékelt, német igényekre átdolgozott tarot kártyacsomag a nyelvterület jóskártyái között az 1980-as évekig meghatározónak számított. Jelen munkájában az alkalmazott okkultizmus egy másik ágának, az asztrológiának tudásanyagát rendszerezi, oldalszámozáson belül gazdag asztrológiai illusztrációs anyaggal. A munka melléklete a huszonnégy kétszínnyomású asztrológiai ábrát közlő ,,Horoskop-Beispiele zu Die begriffende Astrologie" című kiadvány. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés nyomai. Poss.: Takách Á. Harold egyetemi tanár. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, az illusztrált első borító az első kötéstáblán. Körülvágatlan, jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk