Tétel

3 000 HUF

13

Description:

Kisfaludy Sándor: Regék a magyar előidőből. Csobáncz. Tátika. Somló. Dobozi Mihály. Somlai vérszüret. Eseghvár. 32 képpel. [Első-második rész, egybekötve, teljes.] Budapest, [1889-1891]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 144 p.; 111 + [1] p. Kisfaludy Sándor (1772-1844) meghatározó jelentőségű dunántúli verses elbeszélései - melyek elsőként sorolták a Balaton-felvidéket és környékét a nemzeti emlékezet kiemelt fontosságú tájai közé - kötet alakban először 1807-ben jelentek meg. A reformkor számos szövegkiadását 1856-ban követte Heckenast Gusztáv képes szövegkiadása, mely a Vasárnapi Ujság grafikusai által rajzolt népies illusztrációkkal kísérte a Kisfaludy-regéket. A Franklin-Társulat az 1880-as években újította fel a képes kiadást. Példányunkból az első repülő előzék, illetve a költőt ábrázoló címkép hiányzik, fűzése az előzékeknél meglazult, egy levélen apró szakadás. (Franklin-Társulat képes kiadása, 4.) Díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk