4 000 HUF
Lombroso, Cesare: Hypnotische und spiritistische Forschungen. Mit 66 Abbildungen. Berechtigte Übersatz von Carl Grundig. Stuttgart, (1909). Verlag Julius Hoffmann. 1 t. (színes címkép) + XVI + 384 + [8] p. + 23 t. Első német kiadás. Cesare Lombroso (1835-1909) olasz kriminológus, korai antropológus, a test felépítése és a bűnözői hajlam között megfeleléseket kereső bűnügyi szakértő, a bűnözés öröklődő jellege mellett érvelő, ellentmondásos megítélésű elméletíró a századforduló környékétől elmélyült a spiritiszta tanokban is. A hipnotizmusról, médiumizmusról, szellemidézésről és materializálódásról írt műve számos esettanulmányt idéz, valamint némi kultúrtörténeti keretben tárgyalja a világ számos vidékének mágikus hagyományait. A munka első, hipnózisról fejezetében oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra kíséri. Az első nyomtatott oldalon sorszámozás, sorszáma: 00586. Példányunk fűzése meglazult. Ackermann II, 261. Langen 1747, I. Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban.