Books: Social sciences

Number of items: 81

Duma-István András: Csángó mitológia. DEDIKÁLT! 2005, Havas Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20357.

5 000 HUF
13,16
14,29
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Bp., 1943, Pharos. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt papír védőborítóban.
20358.

2 000 HUF
5,26
5,71
Hartmann, Eduard von:  Philosophie des Unbewussten. Berlin, 1873. Carl Dunckers Verlag (Pierersche Hofbuchdruckerei). IV + 847 + [1] p. Eduard von Hartmann (1842-1906) német filozófus alapvető munkája, a ,,Philosophie des Unbewussten" (Az Öntudatlan filozófiája) 1869-ben jelent meg, nagy feltűnést keltett, páratlan gyorsasággal terjedt, 1890-ig tíz kiadást ért meg. Hartmann e munkájában a német spekulatív filozófiai hagyomány folytatójaként a filozófiát kora természettudományával kísérelte meg összehangolni. Példányunk az ötödik, átdolgozott kiadásból való. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés. Korabeli, enyhén foltos bőrkötésben. Jó példány.
20359.

4 000 HUF
10,53
11,43
Biedermann, Gustav: Die Wissenschaft des Geistes. Die Naturwissenschaft. I-II. Theil. (Philosophie als Begriffswissenschaft I-II.) [Két kötetben.] [Prága], Prag, 1878. Verlag von F. Tempsky (Druck von Stopp & Hempel in Tetschen-Bodenbach). XXXIII + [1] + 352 p.; XXXXIII + [1] + 405 + [1] p. Gustav Biedermann (1815-1890) cseh orvos és filozófiai író fő munkája, a Philosophie als Begriffswissenschaft (A filozófia, mint fogalmi tudomány) 1878-1880 között három részbenjelent meg. A munka első két kötetében a szellemtudományok és a természettudományok rendszerét foglalja a hagyományos német spekulatív filozófia keretébe. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20360.

4 000 HUF
10,53
11,43
Hartenstein, G[ustrav]:  Die Grundbegriffe der ehtischen Wissenschaften. Dergestellt von G. Hartenstein.  [Lipcse] Leipzig, 1844. F. A. Brockhaus (Druck von F. A. Brockhaus). XVIII + 574 + [2] p. Első kiadás.  Gustav Hartenstein (1808-1890) német filozófiai író, lipcsei egyetemi tanár, főkönyvtáros etikai összefoglalása. Az oldalakon enyhe foxing. NDB VII, 710. Ziegenfuss I, 448. p. Aranyozott gerincű, XIX. század második feléből származó félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20361.

4 000 HUF
10,53
11,43
20362.

4 000 HUF
10,53
11,43
[Jellinek Henrik] Censor: A nemzet pénze. Adalékok a magyar gazdasági élethez. Bp., 1917, Hunnia, 392+8 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis szakadással, néhány lapon bejelöléssel.
20363.

3 000 HUF
7,89
8,57
20364.

3 000 HUF
7,89
8,57
Harangozó Imre (szerk.): "Ott hul éltek vala a magyarok..." Válogatás az észak-moldvai magyarság népi emlékezetének kincsestárából. DEDIKÁLT! Újkígyós, 2001, Ipolyi Arnold Népfőiskola. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20365.

5 000 HUF
13,16
14,29
20366.

3 000 HUF
7,89
8,57
Adler, Alfred: Menschenkenntnis. [Lipcse] Leipzig, 1929. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VII + [1] + 230 + [2] p.  Alfred Adler (1870-1937) osztrák pszichiáter, a freudi elmélettől elforduló, az embert elsősorban társadalmi lényként értelmező mélylélektani irányzat, az individuálpszichológia kidolgozója, ezzel párhuzamosan pedig az egó felsőbbrendűségi törekvései kudarcából eredő kisebbségi komplexus, illetve a Napóleon-komplexus fogalmának megalkotója. Alapozó, bevezető műve eredeti nyelven először 1927-ben jelent meg, példányunk a negyedik, javított kiadásból való. Az adleri alapmű 1933-ban jelent meg magyarul, ,,Emberismeret: gyakorlati individuálpszichológia" címen.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20367.

3 000 HUF
7,89
8,57
Luby Margit: Bábalelte babona. Bp.,[1943],Magyar Könyvkiadó,(Arany János-ny.), 86+2 p.+IV t. (Második kiadás.) Kiadói papírkötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
20368.

1 400 HUF
3,68
4,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF