Books: Tales

Number of items: 57

Kallós Zoltán: Világszárnya. Moldvai magyar népmesék. ALÁÍRT! Kolozsvár, Stúdium. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20744.

16 000 HUF
42,11
45,71
A világjáró királyfi. (Angol, ír, skót, walesi, cornwalli, izlandi, holland, belga mesék). Vál. és a mesemagyarázót írta: Dégh Linda. Kass János rajzaival. Népek meséi sorozat. Bp., 1961, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
20745.

8 000 HUF
21,05
22,86
Majtényi György: Ali basa meg a kacsa. Iser József rajzaival. (Budapest), [1934]. Singer és Wolfner (Fővárosi ny.). 77, [3] p.,Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, szép állapotban
20746.

6 000 HUF
15,79
17,14
Bágyi János Bözödi György Az eszös gyermök - Bágyi János meséi Bözödi György lejegyzésében Bukarest, 1958. Ifjúsági könyvkiadó  199 p. Kiadói papírkötés kis sérüléssel
20747.

5 000 HUF
13,16
14,29
B. Csűrös Emilia: Lexi és a vöröskereszt; Lexi békét köt. Bp., én., Pósa Károly. A borítók Pál György, a szövegközti rajzok Kálmán Ágnes illetve Pál György munkái. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítóval.
20748.

1 400 HUF
3,68
4,00
Tábori Róbert:  Magyar vitézek Párisban. Történeti regény. Képekkel. Budapest, [1906]. Singer és Wolfner (Hungaria Könyvnyomda). 137 + [7] p. Első kiadás. -- Hozzákötve: [Garády] Gauss Viktor: A néger királyok kincse. Regény a magyar ifjúság számára. Angolból átdolgozta Gauss Viktor. Budapest, [1902]. Singer és Wolfner (Gelléri és Székely ny.) 157 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kiadói kolligátumunk az ifjúsági könyvkiadóként és ifjúsági lapkiadóként is működő Singer és Wolfner két ifjúsági kalandregényét adja közre, a Tábori Róbert által írt, egész oldalas illusztrációkkal gazdagon illusztrált, XIV. Lajos udvarában játszódó magyar kalandregényt, két ifjú magyar levente főszereplésével, illetve a XVI. század utolsó éveiben játszódó, magyar hősöket is felvonultató trópusi kalandregényt, a címlap információjával ellentétben Garády [Gauss] Viktor ismeretterjesztő író, tengerészeti lapok írójának tollából. Ez utóbbi regény cselekményszövése miatt elmarasztaló kritikákat kapott a korabeli gyermekkönyv-kritikáktól, ennek ellenére az iskolai könyvtárak rendszeres szereplője volt. Példányunk néhány ívének fűzése meggyengült. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben.
20749.

3 000 HUF
7,89
8,57
P. Pál Ödön: Szent László király kis apródja. Magyar Ifjúság Könyvtára 1. sz. Bp., 1927, Szent István-Társulat, 36 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, a fűzéstől részben elváló lapokkal. A soltvadkerti 884. sz. ,,Hunyadi" cserkészcsapat tulajdonosi bejegyzésével és bélyegzőjével.
20750.

2 000 HUF
5,26
5,71
Az ördögnek adott lányok. Bátyai mesék és mondák. Bp. 1987. Európa Könyvkiadó, 318 l. Fehér Zoltán gyűjtése. A könyv védőborítóját, kötéstervét és illusztrációit Lóránt Lilla készítette. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papírborítóban
20751.

2 400 HUF
6,32
6,86
Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Róna-Tas András. Ford.: Agyagási Klára, Czeglédi Katalin, et alii. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20752.

2 000 HUF
5,26
5,71
Szegény ember okos leánya. Román népmesék. Ford.: Bözödi György, Ignácz Rózsa, Jékely Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Ágnes. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
20753.

2 000 HUF
5,26
5,71
A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Josef Haltrich gyűjtése. Vál.: Kovács Ágnes. Az utószót írta: Hanni Markel. Ford.: Üveges Ferenc. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kiadói papír védőborítóban, de összességében jó állapotban.
20754.

2 000 HUF
5,26
5,71
A naptestű Pa'i. Guaraní mítoszok és mesék. Vál. és az utószót írta: Salvador Bueno. Ford. és a jegyzeteket írta: Dorbach Mária. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20755.

2 000 HUF
5,26
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF