Books: Travelling, Local History

Number of items: 229

Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19036.

6 000 HUF
15,79
17,14
Hedin, Sven: Ázsia szívében I-II. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19037.

6 000 HUF
15,79
17,14
Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. 53 képpel és 2 térképpel. Budapest, (1936). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 189 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, gerince kissé kopott.
19038.

6 000 HUF
15,79
17,14
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
19039.

2 000 HUF
5,26
5,71
19040.

1 200 HUF
3,16
3,43
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[191?],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső tábla sarkain és felső szélén sérülésekkel, az elülső tábla belsején a papíron kis hiánnyal, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
19041.

5 000 HUF
13,16
14,29
Gubányi Károly (1867-1935): Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1915], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+ 4+253+3 p.+15 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró, sérült elülső szennylappal, egy kijáró táblával.
19042.

3 600 HUF
9,47
10,29
19043.

2 400 HUF
6,32
6,86
Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.], Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 (térkép) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19044.

5 000 HUF
13,16
14,29
Lászlóffy Aladár - Kántor László: Házsongárd. Fényképezte: Kántor László. A szerző, Lászlóffy Aladár (1937-2009) Kossuth-díjas költő, író, műfordító kettős dedikációjával, közte az egyik Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1989, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19045.

2 800 HUF
7,37
8,00
Christoph Theophil. Groskurd: Observationes criticae in Strabonis Iberiam sive Rerum geographicarum, librum tertium. Stralsundiae, 1819, Caroli Loeffleri, XIV+263+3 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi könyvtári bélyegzéssel és címkével.
19046.

2 800 HUF
7,37
8,00
Hungler József: A török kori Veszprém. DEDIKÁLT! Veszprém, 1986, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19047.

3 600 HUF
9,47
10,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF