Tétel

3 200 HUF

Description:

Koós Ferenc: Tiszaalpár monográfiája. (Emlékeim szülőföldemről.) Szigetszentmárton, 1992. Magánkiadás. 323 + [1] p. A Holt-Tisza partján fekvő, Bács-Kiskun megyei Tiszaalpár nagyközség történelmi és néprajzi monográfiája. A szerző maga is az alföldi településről származik, kuláknak számító családja a Rákosi-korszakban üldöztetéseknek volt kitéve, a szerző maga 1950-ben hagyta el a települést. Olvasmányos stílusban megírt, forrásértékű munkája a XX. század paraszti életformájának és intézményeinek felbomlásáról számol be, családi viszonyai által meghatározott, markánsan konzervatív szemszögből. A monográfia első kiadása 1990-ben jelent meg, példányunk a mű bővített kiadásából származik. Néhány oldalon kézi szövegjavítások. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Ritka.

Share:

Photo of the item taken by : ufk