Books: Architecture, Art

Number of items: 397

Töreky Ferenc: Életműtöredék 2012-ig. Grafikusművész - egyetemi tanár. A művész, Töreky Ferenc (1922-2016) tervezőgrafikus, képzőművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2012, Pytheas. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötés.
19818.

2 800 HUF
7,37
8,00
Szabó György: Mácsai. Bp., 2002, Körmendi Galéria, 174 p. Reprodukciókkal, Mácsai István műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Első pár lap alján ragasztó nyoma látható.
19819.

3 600 HUF
9,47
10,29
Frank János: Szabó Vladimir. Bp., 1976, Corvina, 8 p.+12 t (ofszet reprodukciók). Magyar, angol, francia, és német nyelven. Kiadói papír mappa, hiánytalanul, a mappa gerince sérült, máskülönben jó állapotban.
19820.

3 000 HUF
7,89
8,57
Fábián László-Fernando González Gortázar: Konstrukciók struktúrák a magyar építészetben és képzőművészetben. Bp.,2006, Építészet és Művészet Kévés Stúdió Galéria. Magyar és spanyol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Bak Imre, Csete György, Deim Pál, Fajó János, Farkas Ádám, Gulyás Gyula, Haraszty István, Hencze Tamás, Józsa Bálint, Kévés György, Konok Tamás, Mengyán András, Rákossy Anikó, és Virág Csaba. Kiadói kartonált papírkötés.
19821.

3 000 HUF
7,89
8,57
Cseh Szilvia (szerk.): Antal-Lusztig gyűjtemény - A pécsi válogatás 2006-2008. Bp., 2009, Vince. 189+3 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Ferenczy Károly, Vaszary János, Gulácsy Lajos, Tihanyi Lajos, Berény Róbert, Uitz Béla, Aba-Novák Vilmos, Ámos Imre, Anna Margit, Korniss Dezső műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
19822.

3 600 HUF
9,47
10,29
19823.

3 800 HUF
10,00
10,86
19824.

3 000 HUF
7,89
8,57
S. Nagy Katalin: Paul Hargittai. A művész által ALÁÍRT példány! hn., 1995, Arthis. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19825.

2 000 HUF
5,26
5,71
H. Takács Marianna: Magyarországi udvarházak és kastélyok. (XVI-XVII. század). Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az elülső szennylap hiányzik.
19826.

3 000 HUF
7,89
8,57
19827.

2 400 HUF
6,32
6,86
1931 - 1932 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet közlönye LXV. évf. 1-52. sz. Szerk.: Fejér Gyula, Majorossy Gyula. A Budapesti Mérnöki Kamara Hivatalos lapja. Hozzákötve: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet havi füzetei VIII. évf. 1-6. sz., 1931 jan.-ápril., máj. - jún. Szerk.: Fejér Gyula. Hozzákötve: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet közlönye LXVI. évf. 1-52. sz. Szerk.: Fejér Gyula, Majorossy Gyula. A Budapesti Mérnöki Kamara Hivatalos lapja. Bp., 1931-1932, Magyar Mérnök- és Építész Egylet, VI+2+350 p.;+80 p.; +VI+318 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Antalffy Andor (1862-1944) miniszteri tanácsos, állami földmérési igazgató ajándékozási soraival unokájának, 1937. nov. 28.
19828.

3 600 HUF
9,47
10,29
László Gyula: A népvándorláskor művészete Magyarországon. Bp.,1974, Corvina. Második kiadás. Rengeteg fekete-fehér fotóval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissá sárült papír védőborítóban.
19829.

3 000 HUF
7,89
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF