Books: Social sciences

Number of items: 88

Somogyi József: A faj. Bp., [1940], Athenaeum, 275+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincnél sérült borítóval.
20319.

1 400 HUF
3,68
4,00
Bartha Mór: A magyar agrár-szocialismus és az örökbérlet. Közgazdasági tanulmány. Debrecen, 1897, szerzői kiadás (,,Csokonai"-ny.), 2 sztl. lev.+ 118+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. A borítón kézzel írt ajánlással ,,Tiszt. Györffy József urnak" (szerzői dedikáció?) Ritka, árverésen még nem szerepelt!
20320.

2 000 HUF
5,26
5,71
1942 Társadalomtudomány. A Magyar Társadalomtudományi Társulat folyóirata. Szerk.: Szombatfalvy György. XXII. évf. (Teljes évfolyam egy kötetben). Bp., 1942, Stephaneum-ny., IV+618 p.+ 1 t. (kihajtható térkép: A Magyar Birodalom tehetségtérképe, terv.: Somogyi József, 34,5x47,5 cm). Félvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban.
20321.

2 000 HUF
5,26
5,71
Vutkovich Sándor, ifj. dr.: A felsőházak szervezete a főbb államokban. Politikai tanulmány. Pozsony, 1896, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Wigand F. K.-ny.), 2 sztl. lev.+ 321+(3) p. Sérült kiadói papírkötés, széteső, javításra szoruló állapotban.
20322.

3 000 HUF
7,89
8,57
Gyermek-nevelésre vezető út-mutatás, a' S. Pataki Helvetica Confessiót tartó Collégiumban tanító ifjuság számára. Kassa, 1797, Elinger János. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20323.

2 200 HUF
5,79
6,29
Mezei Balázs: Ezredévi számvetés. Máriabesnyő-Gödöllő, 2005, Attraktor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20324.

2 000 HUF
5,26
5,71
20325.

1 400 HUF
3,68
4,00
Alexi György: Román nyelvtan és gyakorlókönyv. Magántanulásra Alkalmas Nyelvtanok. Bp., 1915, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 190+1 p. 3., bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító foltos, kissé kopott borítóval, korabeli könyvkereskedői bélyegzéssel.
20326.

6 000 HUF
15,79
17,14
Szabó Árpád - Ferge Gábor: Bevezetés a filozófiába gimnáziumok számára. A két szerző, Szabó Árpád (1913-2001) klasszika - filológus, történész és Ferge Gábor (1957-) filozófus, filozófiatörténész által feltehetőleg (?) Szántó Tibor (1912-2001) tipográfus, könyvművész, a könyv tipográfusa részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1993, Societas Philosophia Classica. Kiadói papírkötés.
20328.

2 800 HUF
7,37
8,00
20329.

1 800 HUF
4,74
5,14
20330.

1 200 HUF
3,16
3,43
Szabó Zoltán: Két pogány közt. Magyarok Könyvtára 2. (Bp., 1939), MEFHOSZ, 47+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, régi bélyegzésekkel, foltos borítóval.   + Szabó Zoltán: A tardi helyzet. Szolgálat és Irás Munkatársaságának könyvei. Bp., én., Cserépfalvi,(Löbl D. és Fia-ny.), 243 p. Első kiadás. A borító Nemes György és Káldor László munkája. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel.
20331.

3 800 HUF
10,00
10,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF