Tétel

4 000 HUF

Description:

Almásy György Vándor-utam Ázsia: szívébe. 226 szövegközti képpel, 18 táblával, 3 színes képpel és térképvázlattal. Budapest, 1903. K. M. Természettudományi Társulat (Hornyánszky Viktor ny.) X + 737 + [3] p. + 11 t. (3 színes). Egyetlen kiadás. Almásy György (1867-1933) Ázsia-kutató, zoológus, néprajzi gyűjtő. Kétszer járt nagyobb zoológiai és néprajzi gyűjtőkörúton Közép-Ázsiában, első, 1900. évi utazásán a Kaukázus vidéke után kazah, kirgiz és türkmén területeket járt be, sivatagos és hegyvidéki területeket egyaránt, a kirgiz hegyvidéken tett gleccserbeszámolói értékes adatok, a Tien-San medencéjéről való adatai is számottevőek. Gazdag ornitológiai és néprajzi anyaggal tért vissza, munkája legértékesebb része a kazah, kirgiz népéletről való leírásai. Gyűjteménye legnagyobb részét a Néprajzi Múzeum őrzi. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas rajzokkal, illusztrációkkal. A kötet 21 táblával és térképpel teljes. Példányunkból három levél hiányzik, két levél sarkán apró hiány, 22 levélen és az első előzéken kisebb javítás, néhány oldalon apró foltosság. Vuray 25. (Természettudományi könyvkiadó-vállalat, LXXVII. kötet.) Aranyozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Share:

Photo of the item taken by : ufk