Az Országos Magyar Szépművészeti Múzeum évkönyvei VI. köt. (1929-1930.) Bp., 1931., Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kovalcsik András: Horváth Endre grafikusművész élete és munkássága. DEDIKÁLT! Bp., 1986, Pénzjegynyomda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. + In memoriam Horváth Endre (1896-1954.) Összeáll.: Ács Zsuzsanna és Vas Ágnes. hn., 2016, Runner Média Kft., 8 sztl. lev.
Die Visionen des Arnold Schönberg, Jahre der Malerei. The visions of Arnold Schönberg, The Painting Years. Kiállítási katalógus. Hn., 2002, Hatje Cantz. Angol és német nyelven. Kiadói papírkötésben, a borító belsején ceruzás bejegyzéssel.
Az Országos Magyar Szépművészeti Múzeum évkönyvei IX. köt. (1937-1939.) Bp., 1940., Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Vegyes órákkal kapcsolatos katalógus és könyv tétel, 11 db: Horváth Árpád: Órák és órások. Gondolat Zsebkönyvek. Bp., 1982., Gondolat. Kiadói papírkötés.; Christian Pfeiffer-Belli - Christoph B. Konrad: Uhre-Museen und Samlungen historischer Zeitmesser. Das Reiselexikon. München, 1982., Callwey. Kiadói kartonált papírkötés.; E. J. Tyler: Clocks & Watches. The Sampson Low Collectors' Library....
Pulszky Ferenc (1814-1897) emlékére. Kiállítás az MTA Székházának III. emeleti helyiségeiben, 1997. október 31-1998. március 31. Bp., 1997, Magyar Tudományos Akadémia, Művészeti Gyűjtemény. Magyar és angol nyelven. Papírkötésben, a borító egyik sarkán kis töréssel.
1951-1954 Múzeumi Híradó száma: 1951 II., 1952 I-IV., 1954 november - december. Bp., 1951-1954, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja. Kiadói papírkötések, változó állapotban, nagyrészt sérült borítókkal. + 1950 A Múzeumok és Műemlékek Országos Központjának első őszmúzeumi konferenciája. 1950 április 20-22.
Bunta Magda: Az erdélyi habán kerámia. Bukarest, 1973, Kriterion. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Monet és barátai. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Geskó Judit. Bp., 2003, Szépművészeti Múzeum - Vince Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.