Ló és lovas ábrázolása a magyar művészetben. Kiállítási katalógus. Bp, 1971, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és az Országos Lótenyésztési Felügyelőség. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, kissé karcos és foltos borítóval.
Orosz István: Felhők Poloniusnak. Clouds for Polonius. Orosz István retrospektív kiállításának katalógusa. Szerk.: Keresztes Dóra. Bp., 2006., Ernst Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Vadas József: A konstruktőr. Kassák Lajos képzőművészeti munkássága. Bp.,1979, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
Az Ernst-Múzeum fennállásának XX. évfordulója alkalmából Ernst Lajos és Dr. Lázár Béla tiszteletére rendezett jubiláris kiállítás. Rendezték: Fényes Adolf, Csók István, Beck Ö. Fülöp, Iványi - Grünwald Béla, Sidló Ferenc, Márffy Ödön, Szőnyi István, Rudnay Gyula, Márk Lajos. Az Ernst - Múzeum Kiállítása CXXXI. Bp., 1932, Ernst - Múzeum, (Légrády-ny.), 23 p. Benne Rippl-Rónai József, Szinyei Merse Pál, Mednyánszky László, Iványi - Grünwald Béla, Ferenczy Károly, Perlmutter Izsák, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Fényes Adolf, Gulácsy Lajos, Csók István, Ligeti Miklós, Glatz Oszkár, Herman Lipót, Kernstok Károly, Pólya Tibor, Márk Lajos, Batthyány Gyula, Berény Róbert, Dési-Huber István, Barcsay Jenő, Lux Elek, Vaszary János, Czóbel Béla, Aba-Novák Vilmos, Szőnyi István, Márffy Ödön, Csontvári, Molnár C. Pál, Kisfaludi-Strobl Zsigmond, Derkovits Gyula, Magyar - Mannheimer Gusztáv, Lesznai Anna és mások. Kiadói papírkötés, foltos.