Books: Architecture, Art

Number of items: 590

Wasmuths Monatshefte für Baukunst. Herausgegeber: Werner Hegemann. XII. Jahrgang (1928). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1928. Verlag Ernst Wasmuth AG. (Druck der Selle-Eysler AG.) [III]-XVI + 562 p. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, közíró által szerkesztett képes építészeti folyóirat 1914-1931 között jelent meg, évről évre növekvő urbanisztikai érdeklődéssel. Közírói szerepet is betöltő szerkesztője miatt a folyóirat egyre jobban nyitott az építészet társadalmi kérdései felé, Werner Hegemann a folyóirat szerkesztőjeként az építészeti szecesszió és historizmus kíméletlen ellenfele, az építményi díszítmények éles kritikusa és a letisztult formák kedvelője volt; építészeti értelemben egyaránt érdeklődött a modernizmus előfutárának tekinthető, dísztelen monumentalitást sugalló neoklasszicizmus és a kisebb léptékű építményekben gondolkodó, funkcionalista Bauhaus iránt. Folyóirat-évfolyamunk változatos szerzőgárdájának szakcikkeit oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti fotóanyag, építészeti rajzanyag kíséri. A folyóirat érdeklődése elsősorban a középületekre irányul: iskolák, pályaudvarok, gyárépületek, üzemcsarnokok, bérházak, sorházak, magasházak, színházépületek, kiállítási csarnokok, üzletportálok fotó- és tervanyagai között tallózhatunk a folyóiratszámokban. A fotóanyagon jól nyomon követhető a szerkesztőség szenvedélyes érdeklődése a négyszögletes formák, a szimmetria, a társadalmi tervezés és olykor a monumentalitás iránt, bár évfolyamunk lapszámaiban olykor feltűnnek a dísztelen, szögletes formák iránti kisebb érdeklődést tanúsító építészettörténeti, egyházi és népi építészeti szakcikkek is Az építészeti folyóirat elsősorban német anyagot közöl, de feltűnnek a lapszámban Prága, Bécs, Párizs, Amszterdam, New York egyes modernista épületei is. Az évfolyamban hosszabb tanulmány szerepel a stuttgarti modernista építészet meghatározó darabjáról, a Stuttgarti Főpályaudvarról, és a Kölni Nemzetközi Sajtókiállítás kapcsán a kiállítóterek modernizmusától is terjedelmes, sokrétűen illusztrált cikk születik. A tartalomjegyzék utolsó levelén kisebb javítás. Aranyozott, enyhén foltos gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19869.

12 000 HUF
31,83
34,29
Muthesius, Hermann: Landhäuser. Abbildungen und Pläne ausgeführter bauten mit Erläuterungen des Architekturen. Műnchen, 1912. F. Bruckmann (Klischees und Druck von F. Bruckmann). [8] + 192 p. Első kiadás. Hermann Muthesius (1861-1927) német építész, a 19. század végi, 20. század eleji német építészet magában álló alakja. Berlini tanulóévek és porosz közszolgálati évek után 1896-tól több évet töltött el Angliában, ahol módja nyílt a vidéki angol udvarházakat tanulmányozni, ami építészetére jelentős hatást gyakorolt: A témában ő írta meg az első német nyelvű monográfiát (Das englische Haus, 1904). Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal díszített kötetünk Muthesius Németországban megépített udvarházait mutatja be, amelyek sajátosan ötvözték az angol és a közép-európai építészeti hagyományokat, letisztult formaviláguk pedig szakított a császári Németországban divatozó historizáló architektúra túlhajtásaival. Muthesius építészete az utolsó békeévek emlékezetes mementója, azon pillanaté, amelyet a klasszicizálás szelleme áthat, ám a Bauhaus szelleme még elkerül; a Bauhaus valódi térhódításához ugyanis a világháború elvesztésének társadalmi sokkja is szükséges volt. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült, gerincén enyhén hiányos kiadói védőborítóban, eredeti, feliratozott kartontokban. Jó példány.
19870.

12 000 HUF
31,83
34,29
Antalné Tankó Mária: 1001 gyimesvölgyi tojás. Csíkszereda, 2004.  A képtáblákon mindegyik festett tojás színes képével. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19871.

11 000 HUF
29,18
31,43
Georges Limbour: Tableau bon levain. A vous de cuire la pate. Lart brut de Jean Dubuffet. Paris, 1953., René Drouin, 102+1 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (310./1000) példány.
19872.

9 000 HUF
23,87
25,71
Szólamok kerámiában: Kortárs magyar kerámiaművészet. Voices in Cermaics: Contemporary Hungarian Ceramic Art 1965-2022. Gifu - Tokyo - Bp., 2022., Museum of Modern Ceramic Art - Embasyy of Hungary in Tokyo - Liszt Institute Hungarian Cultural Center Tokyo - Museum of Applied Art. Japán, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19873.

10 000 HUF
26,53
28,57
Képeskönyv. Pécsi József. 2006, Magyar Fotóművészek Szövetsége - Magyar Fotográfiai Múzeum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19874.

3 400 HUF
9,02
9,71
Fényképezte Zsigmond Vilmos. 2015, Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19875.

10 000 HUF
26,53
28,57
Wehner Tibor: Tapló. Kíméletlen Művészeti Napló 1996-2006. Bp., 2013, Enciklopédia. Kiadói papírkötésben.
19876.

10 000 HUF
26,53
28,57
Hetey Katalin. Szerk.: N. Mészáros Júlia, Sasvári Edit. Győr, 2005, Városi Művészeti Múzeum. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19877.

10 000 HUF
26,53
28,57
Világhíres festők 1-26. kötet. Teljes sorozat! Bp., 2010-2011, Kossuth. Kiadói modern kemény-kötésekben.
19878.

10 000 HUF
26,53
28,57
11
Fábián Sándor: Magyar art deco kerámiák. Válogatás a magyarországi kerámiaművészet magángyűjteményekben lévő 1900-1945 között alkotásaiból. Mester Tibor fotóival. Bp., 2006, (Pauker-ny.) Rendkívül gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19879.

9 000 HUF
23,87
25,71
Hegedűs 2 László. Esterházy Péter bevezetőjével. (Dedikált!) Bp., 2007, Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Hegedűs 2 László (1950- ) fotóművész által dedikált példány.
19880.

5 500 HUF
14,59
15,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF