Books: Architecture, Art

Number of items: 590

9 db képzőművészeti könyv és album: Csapodiné Gárdonyi Klára: Európai kódexfestő művészet. Bp., 1981, Corvina. + Francia és a németalföldi miniatúrák Magyarországon. Összeállította: Radocsay Dénes, Soltész Zoltánné, Szántó Tibor. Bp., 1969, Magyar Helikon. + Marosi Ernő: A román kor művészete. Bp., 1972, Corvina + Drezdai Képtár (3 db) + Louvre (2 db) + Ermitázs. Holland és flamand festészet. Klf kiadások. Változó állapotban.
20243.

1 000 HUF
2,65
2,86
20244.

2 800 HUF
7,43
8,00
Byssz Róbert:  Felcsaptam filmcsinálónak. Kaland egy film születése körül. Írta és rajzolta Byssz Gyula.  Budapest, [1942]. (Szerző) Biró Miklós nyomda. 188 + [4] p. Egyetlen kiadás.  Byssz Róbert (1893-1961) karikaturista, újságíró, a modern magyar sportkarikatúra megteremtője. Oldalszámozáson belül szövegközti grafikákkal gazdagon illusztrált vidám regénye a filmkészítés kulisszái közé vezet. A grafikus szerző erős élményekre támaszkodik: 1941-től 1945-ig a Magyar Filmvállalat sajtófőnöke volt.  Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói védőborítóban. Jó példány.
20245.

1 800 HUF
4,77
5,14
Ebert, Erich et al: Die deutsche Bücherei. Leipzig, 1925. Deutsche Bücherei. Erich Ebert (1880-1934) német könyvtáros dedikációjával Czakó Elemérnek Sérült papírkötésben
20246.

2 400 HUF
6,37
6,86
Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kós Károly egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza
20247.

4 000 HUF
10,61
11,43
Kelecsényi Gergely, Pampurik Péter (szerk.): Restart Párisi Udvar. Bp., 2019, Alakart. 197+3 p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20248.

2 400 HUF
6,37
6,86
Tóth Ferenc: Mű-Kincs-Tár. Művészeti közgyűjtemények Magyarországon, 1802-1906. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20249.

1 000 HUF
2,65
2,86
20250.

1 800 HUF
4,77
5,14
20251.

7 000 HUF
18,57
20,00
20252.

8 000 HUF
21,22
22,86
20253.

3 000 HUF
7,96
8,57
20254.

100 HUF
0,27
0,29
17

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF