Krasnopolski, Dr. Paul: Joseph von Bretfeld. Ein Bild aus Akten und Kupfern. Prag, Gesellschaft Deutscher Bücherfreunde in Böhmen, 30p + XIII. t. Sorszámozott 90/300. Kiadói,gerincén kissé sérült papírkötésben
Klaus Rudat: Bernstein. Ein Schatz an unseren Küsten. Entstehung - Gewinnung - Verarbeitung. Husum, 1993, Husum. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Kós Károly-Szentimrei Judit-Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Fél Edit, Hofer Tamás, K. Csilléry Klára: Magyar népművészet. Bp., 1969, Corvina. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
Rózsa György: "Itt nyújt az élet örömet, fájdalmat, tövist és rózsákat". Kőrössy Albert Kálmán és a Munkácsy utcai gimnázium Bp., 2014. Pauker. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval