Books: Architecture, Art

Number of items: 590

The book of Beauty. (Era King Edward VII.) A collection of beautiful portraits with literary, artistic, and musical contributions by men and women of the day. Edited and arranged by Mrs. F. Harcourt Williamson. New York - London, 1904, Dodd Mead - Hutchinson. (London-Aylesbury, Hazel, Watson and Viney-ny.), XI+214 p. + 12 (színes heliogravűr táblák, az elülső tábla belsejében lévő tokban, egy tábla sarkán kis hiánnyal, 31x24 cm és 27x21 cm közötti méretben, a hátoldalakon a keret mentén folttal) t. Angol nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér heliogravűr egészoldalas, és szövegközti képanyaggal, valamint 12 színes heliogravűr táblával illusztrált, rajta a kor ünnepelt dámáival és hölgyeivel. Egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, 41x34 cm.  "This copy is No. 43 of the special Edition de Luxe, which contains twelve duplicate hand-coloured plates, and is limited copies for sale in America." Számozott (43./50), a kiadó által aláírt, dátumozott (22nd. December 1904.) példány.
20317.

The book of Beauty. (Era King Edward VII.) A collection of beautiful portraits with literary, artistic, and musical contributions by men and women of the day. Edited and arranged by Mrs. F. Harcourt Williamson. New York - London, 1904, Dodd Mead - Hutchinson. (London-Aylesbury, Hazel, Watson and Viney-ny.), XI+214 p. + 12 (színes heliogravűr táblák, az elülső tábla belsejében lévő tokban, egy tábl...

11 000 HUF
28,50
31,43
Vass Zoltán: A többdimenziós rajzteszt. Kifejezéspszichológiai tanulmányok. Bp., 2011, Flaccus, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20318.

3 200 HUF
8,29
9,14
Max Bauer: Die Dirne und ihr Anhang. Ein Beitrag zur Geschichte des Geschlechtslebens in der deutschen Vergangenheit. Dresden, én., Paul Aretz. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félbőr-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval.
20319.

4 800 HUF
12,44
13,71
Vanyó László: Az ókeresztény művészet szimbólumai. Bp., 1988, Szent István Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20320.

3 000 HUF
7,77
8,57
20321.

3 000 HUF
7,77
8,57
Kéry Gyula: Blaha Lujza élete. Jókai Mór bevezető soraival. Bp., 1896. Rózsavölgyi és Társa. Kiadói illusztrált papírkötésben, enyhén kopott. + hozzá az 1926-os Ujság Blaha Lujza haláláról tudósító száma
20322.

5 000 HUF
12,95
14,29
Ian Pickford: Antique Silver. Suffolk, 1999, Collector's Club, egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képanyaggal gazdagon illusztrált kiadvány.
20323.

4 000 HUF
10,36
11,43
Gerő László: Történelmi városmagok. Bp., 1978., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
20324.

1 400 HUF
3,63
4,00
Nógrád megye múzeumai. Összeáll.: Belitzky János és Zólyom József. Balassagyarmat, 1963, Nógrád m. Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
20325.

1 600 HUF
4,15
4,57
Csizmadia Zoltán: Művek 1956-2008. Összeáll: Csizmadia Zoltán és Csizmadia Zoltánné dr. A művész, és a felesége által DEDIKÁLT példány. Balatonfűzfő, 2008, Tradeorg Nyomda, 112 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20326.

2 000 HUF
5,18
5,71
Bárdos Artur: A színház műhelytitkai. Bp., 1943, Stilus. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel és borítóval.
20327.

2 000 HUF
5,18
5,71
Kerny Terézia: Johannes Aquila. Aquila János ... keze által... ... By his hands. Szerk.: Wirth Imre. Kiállítási katalógus. Bp., 2015, Műcsarnok. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20328.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF