18 000 HUF
[Folyóirat] The Architectural Review. A Magazine of Architecture & Decoration. Vol. LXI - LXII (January - June 1927, July - December 1927). [Teljes évfolyam két kötetben.] (London), 1927. (Printed by Eyre & Spottiswoode Ltd.) VIII + 246 p. + 27 t. (3 színes); VII + [1] + 254 + [4] p. + 31 p. (3 színes). Folio. A ,,The Architectural Review" címen 1896-ban alapított építészeti, iparművészeti és urbanisztikai képes havi folyóirat a mai napig megjelenik. Rendkívül gazdag szövegközti fotóanyaggal ellátott magazinunk 1927-es évfolyama abban különbözik európai kortársaitól, hogy az építészeti modernizmus: az art deco / Bauhaus építészet esztétikája még kevésbé hatja át, az csak a későbbi évfolyamoktól válik erősebbé. Az Architectural Review angol szerkesztői és szerzői számára ugyanis kiemelten fontos hagyományt jelent a monumentális angol gótika, a Tudor-korabeli és György-korabeli építészet továbbélő hagyományainak megörökítése, így az organikus (társadalom)fejlődést szem előtt tartó szerkesztők kortárs épületfrontokat és épületterveket csak elvétve mutatnak be; art deco és Bauhaus-elemek jobbára csak a belsőépítészeti és ipari formatervezési anyagban tűnnek fel. A gazdagon illusztrált építészeti, iparművészeti és kertépítészeti esszék mellett önálló rovatot alkot az urbanisztika témája, ez azonban sokkal inkább a XIX. századi London történelmi városszerkezetét mutatja be, gazdag XIX. századi rajzanyag alapján (a Tallis' London Street View című rovatban). Modernista városközpontok, pályaudvarok urbanisztikája csak az 1930-as évektől mutatkozik a folyóirat hasábjain. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.