12 000 HUF
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXV. Jahrgang (1926) [Teljes évfolyam, egybekötve.] Stuttgart, 1926. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmannschen Buchdruckerei Felix Krais in Stuttgart). [8] + 472 p. + 56 t. (48 színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1926. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. A színes táblákon a modernista építészet bizonyos elveihez vezető XVIII-XIX. századi bútorarchitektúra kiemelt darabjai. A képanyag túlnyomó része Bécsben és Stuttgartban készült. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.