12 000 HUF
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXVII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1928) Stuttgart, 1928. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). [III]-X + [2] + 508 + [96] p. (hirdetések) + 44 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és bútorművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1928. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk a családiház-terveken, a munkás lakónegyedek urbanisztikai tervezetein és a bútorarchitektúra gazdag képanyagán kívül beszámol a modernista építészet olyan jelen kortárs példáiról, mint amilyen a Limburg an der Lahn városában épült, betonépítészeti formákban bővelkedő római katolikus St. Marien templom, a kereskedelmi és szórakoztatóipari célzattal épült, vállalati irodák mellett art deco ihletésű mulatóknak helyet adó stuttgarti, monumentális Hindenburg-épület, mely a vele szemben épült, egyszerre nyomasztóan birodalmi léptékű és egyszerre modernista stílusú stuttgarti pályaudvar épülettömegének ellensúlyozására készült. Hasonlóan hosszú fotódokumentációt kap Köln városának Rajna-parkja, illetve az abban épült modernista kiállítóterem és mulatónegyed, a Rheinhallen. Az épületek egyedül itt tanulmányozhatóak eredeti formájukban, hiszen valamennyit jelentős kár érte a második világháborúban, átépítésük után pedig kisebb változásokat éltek meg. Példányunk két levelének fűzése meggyengült. Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.