12 000 HUF
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXX. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1931) Stuttgart, 1931. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais)., XI + [1] + 635 + [1] p. + 46 p. (42 színes, 4 kétoldalas). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és bútorművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1931. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk talán az első a folyóirat történetében, amelyből eltűnnek a régi építészet sátortetős hagyományai, immár a bemutatott villák és udvarházak is túlnyomórészt a Bauhaus modernizmusának jegyében készülnek. A modernizmus jegyében rövidebb cikk születik a gyorséttermek építészetéről és belsőépítészetéről (berlini és los angelesi példákkal); modern lakóparkokat is láthatunk; bemutatkozik az új, art deco belsőépítészeti megoldásokat mutató épületbe költözött hamburgi Kunstverein kiállítótér; a hamburgi szórakoztatóipari komplexum: a mulatókat, éttermeket és hatalmas mozitermet magába foglaló Deutschlandhaus, éttermeivel és táncterével; bepillantást nyerünk az amszterdami Telegraaf szerkesztőségi épületének építészeti megoldásaiba (részletes keresztmetszeti és alaprajzzal); a nyomdának is helyet adó magdeburgi Zeitung-Hochhaus is bemutatkozik; Hajós Alfréd margitszigeti Nemzeti Uszodája is bemutatásra kerül, és csaknem teljes lapszám méltatja Kozma Lajos magyarországi villa- és belsőépítészetét. 25 levélen felül apró sérülés és szövegtükröt nem érintő hiány, néhány levélen és táblán apró szakadásnyom. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.