Books: Architecture, Art

Number of items: 590

19857.

8 000 HUF
21,22
22,86
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXX. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1931) Stuttgart, 1931. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais)., XI + [1] + 635 + [1] p. + 46 p. (42 színes, 4 kétoldalas). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és bútorművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1931. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk talán az első a folyóirat történetében, amelyből eltűnnek a régi építészet sátortetős hagyományai, immár a bemutatott villák és udvarházak is túlnyomórészt a Bauhaus modernizmusának jegyében készülnek. A modernizmus jegyében rövidebb cikk születik a gyorséttermek építészetéről és belsőépítészetéről (berlini és los angelesi példákkal); modern lakóparkokat is láthatunk; bemutatkozik az új, art deco belsőépítészeti megoldásokat mutató épületbe költözött hamburgi Kunstverein kiállítótér; a hamburgi szórakoztatóipari komplexum: a mulatókat, éttermeket és hatalmas mozitermet magába foglaló Deutschlandhaus, éttermeivel és táncterével; bepillantást nyerünk az amszterdami Telegraaf szerkesztőségi épületének építészeti megoldásaiba (részletes keresztmetszeti és alaprajzzal); a nyomdának is helyet adó magdeburgi Zeitung-Hochhaus is bemutatkozik; Hajós Alfréd margitszigeti Nemzeti Uszodája is bemutatásra kerül, és csaknem teljes lapszám méltatja Kozma Lajos magyarországi villa- és belsőépítészetét. 25 levélen felül apró sérülés és szövegtükröt nem érintő hiány, néhány levélen és táblán apró szakadásnyom.  Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19858.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXXII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1933) Stuttgart, 1933. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais) XI + [1] + 686 + [32] p. + 30 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1933. évi lapszámaink belsőépítészeti és külföldi építészeti cikkei döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal, típustervvel kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. A hegyvidéki turizmus és építészet bemutatása jegyében évfolyamunkban markánsabb számban tűnnek fel az alpesi jellegű faépítészet kitűnő munkái és tervei, az évfolyam későbbi számaiban pedig a német villa- és sorházépítészetben ismét feltűnnek a sátortetők. Mindez talán nem teljesen független a nemzetiszocialista rezsim kiépülésétől: 1933 első felében - miként arról a nemzetközi és a magyar szaksajtó is hírt adott - a német állam betiltotta a züllöttnek tekintett lapos tetős építkezést, legalábbis a birodalmi fővárosra, Berlinre vonatkozóan. - Építészeti vonatkozásai miatt hosszú méltatást kap a Milánóban tartott V. Építészeti Triennálé, és egyben az ott fő kiállítóként felvonuló olasz építőművészet is, a kiállítóterek monumentális, ám mégiscsak modernista, sőt, avantgárdba hajló részleteivel. Az olasz építészet további részleteit tartogatja a Lloyd Triestino hajótársaság által üzemeltetett három olasz óceánjáró, a ,,Victoria, az ,,Oceania és a ,,Neptunia hajók art deco hatásokban bővelkedő belsőépítészeti részleteit méltató cikk. - A Stuttgartban tartott XV. Német Tornafesztivál építészeti megoldásain szintén elidőz a folyóirat, az itteni fotó- illetve illusztrációs anyagon tapasztható először a nemzetiszocialista rezsim jelenléte, részben az alaprajzok névanyagában, részben a tribünön fotózott közönség karlendítésében, illetve beszédes az is, hogy a versenypályáról készített akvarell zászlói között feltűnik a hivatalossá lett horogkeresztes zászló. A németországi modernista cikkek között kitűnik a templomépítész Dominikus Böhm négy új római katolikus temploma, többek közt a köln-hohenlindi Szent Erzsébet-templom nagyszerű épülettömbje, beltere. A Bauhaus stílusában épített villaépítészet példáit Kozma Lajos rózsadombi munkásságáról írt cikkben böngészhetni. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19859.

Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXXII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1933) Stuttgart, 1933. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais) XI + [1] + 686 + [32] p. + 30 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1933. évi lapszámaink belsőépítészeti és külföldi építészeti cikkei döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal, típustervvel kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. A hegyvidéki turizmus és építészet bemutatása jegyében évfolyamunkban markánsabb számban tűnnek fel az alpesi jellegű faépítészet kitűnő munkái és tervei, az évfolyam későbbi számaiban pedig a német villa- és sorházépítészetben ismét feltűnnek a sátortetők. Mindez talán nem teljesen független a nemzetiszocialista rezsim kiépülésétől: 1933 első felében - miként arról a nemzetközi és a magyar szaksajtó is hírt adott - a német állam betiltotta a züllöttnek tekintett lapos tetős építkezést, legalábbis a birodalmi fővárosra, Berlinre vonatkozóan. - Építészeti vonatkozásai miatt hosszú méltatást kap a Milánóban tartott V. Építészeti Triennálé, és egyben az ott fő kiállítóként felvonuló olasz építőművészet is, a kiállítóterek monumentális, ám mégiscsak modernista, sőt, avantgárdba hajló részleteivel. Az olasz építészet további részleteit tartogatja a Lloyd Triestino hajótársaság által üzemeltetett három olasz óceánjáró, a ,,Victoria", az ,,Oceania" és a ,,Neptunia" hajók art deco hatásokban bővelkedő belsőépítészeti részleteit méltató cikk. - A Stuttgartban tartott XV. Német Tornafesztivál építészeti megoldásain szintén elidőz a folyóirat, az itteni fotó- illetve illusztrációs anyagon tapasztható először a nemzetiszocialista rezsim jelenléte, részben az alaprajzok névanyagában, részben a tribünön fotózott közönség karlendítésében, illetve beszédes az is, hogy a versenypályáról készített akvarell zászlói között feltűnik a hivatalossá lett horogkeresztes zászló. A németországi modernista cikkek között kitűnik a templomépítész Dominikus Böhm négy új római katolikus temploma, többek közt a köln-hohenlindi Szent Erzsébet-templom nagyszerű épülettömbje, beltere. A Bauhaus stílusában épített villaépítészet példáit Kozma Lajos rózsadombi munkásságáról írt cikkben böngészhetni. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXIX. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1930) Stuttgart, 1930. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). X + [2] + 564 p. + 74 t. (49 színes, 15 kétoldalas). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1930. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk lapszámaiban az idegenforgalmi tematika kimondottan erős. Az 1929-ben befejezett, egész háztömböt elfoglaló bochumi ,,Parkhotel Haus Rache idegenforgalmi jelentőségéhez mért terjedelmet kap. A Ruhr-vidék egyik legdrágább szállodája a technikai megoldások legjavát kínálta, a jeles éjszakai lehetőségekkel bíró hotel art deco enteriőrjét számos felvétel örökíti meg. Ugyanezen év későbbi lapszáma a Halle an der Saale településén nyílt ,,Hotel Goldene Kugel építészeti és belsőépítészeti részleteit taglalja. A két épületre azonos sors várt, a második világháborúban megsemmisültek. Fennmaradt és a mai napig is áll viszont az expresszionista építészet remeke, a gelsenkircheni Hans-Sachs-Haus, mely a városi adminisztrációnak ad otthont, valamint rendezvénytermeknek. A lapszámok beszámolnak továbbá a moszkvai modernista építészet fejleményeiről, Háy Gyula gazdagon illusztrált cikke pedig bemutatja Kozma Lajos kortárs kereskedelmi enteriőrjeit (Magyar Divatcsarnok, Budapest), illetve néhány vidéki, Bauhaus stílusban épült villáját. Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19860.

Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXIX. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1930) Stuttgart, 1930. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). X + [2] + 564 p. + 74 t. (49 színes, 15 kétoldalas). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1930. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk lapszámaiban az idegenforgalmi tematika kimondottan erős. Az 1929-ben befejezett, egész háztömböt elfoglaló bochumi ,,Parkhotel Haus Rache" idegenforgalmi jelentőségéhez mért terjedelmet kap. A Ruhr-vidék egyik legdrágább szállodája a technikai megoldások legjavát kínálta, a jeles éjszakai lehetőségekkel bíró hotel art deco enteriőrjét számos felvétel örökíti meg. Ugyanezen év későbbi lapszáma a Halle an der Saale településén nyílt ,,Hotel Goldene Kugel" építészeti és belsőépítészeti részleteit taglalja. A két épületre azonos sors várt, a második világháborúban megsemmisültek. Fennmaradt és a mai napig is áll viszont az expresszionista építészet remeke, a gelsenkircheni Hans-Sachs-Haus, mely a városi adminisztrációnak ad otthont, valamint rendezvénytermeknek. A lapszámok beszámolnak továbbá a moszkvai modernista építészet fejleményeiről, Háy Gyula gazdagon illusztrált cikke pedig bemutatja Kozma Lajos kortárs kereskedelmi enteriőrjeit (Magyar Divatcsarnok, Budapest), illetve néhány vidéki, Bauhaus stílusban épült villáját. Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXXIII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1934) Stuttgart, 1934. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais - Stuttgarter Vereinsbuchdruckerei AG. - Omnitypie-Gesellschaft Nachf. Leopold Zechnall). XII + [4] + 704 p. + 32 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1934. évi lapszámaink belsőépítészeti és külföldi építészeti cikkei döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal, típustervvel kiegészítve. A németországi kivitelezésű villaépítészetben és középület-építészetben némi elmozdulás tapasztalható: az 1933-ban hatalomra jutó nemzetiszocialista rezsim ugyanis betiltotta a lapos tetejű építkezést, mivel azok nézete szerint züllött szellemre utalnak. A folyóirat németországi kivitelezésű villái, sorházai, kisházai és lakossági típusházai így folyóiratunkban csaknem minden példában sátortetős kivitelezést nyertek. A külföldi: bécsi, brünni, prágai, karlsbadi, le havre-i és berni terveknél effajta tiltás nem tapasztalható, úgyszintén nem vonatkozik a tiltás a belföldi töltőállomás- és strandépítészetre, ezek formakincsében szépen továbbélnek a Bauhaus elvei. Érdekes hozadéka évfolyamunknak, hogy az enteriőrökben feltűnő számban tűnik fel egy új jelenség, a falak világtérképekkel való díszítése. A képanyag az előző évekhez hasonlóan tekintélyes hányadban épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, a belső architektúra modernista elvei nem változtak. - Lapszámainkban hosszabb, illusztrált cikket kap Le Havre városának modernista központi pályaudvara, Genova kikötőjének ipari építészete, a Lloyd Triestino hajótársaság ,,Conte di Savoia nevű óceánjárójának belső architektúrája, és érdekes - a német lakásínséget enyhítő - jelenség a kisházas típustervek hosszú, gazdagon illusztrált és dokumentált közreadása. Szintén új jelenség az évfolyamunkban megjelenő kertépítészeti cikkek sora. Példányunk első ívének fűzése meglazult. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19861.

Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXXIII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1934) Stuttgart, 1934. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais - Stuttgarter Vereinsbuchdruckerei AG. - Omnitypie-Gesellschaft Nachf. Leopold Zechnall). XII + [4] + 704 p. + 32 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1934. évi lapszámaink belsőépítészeti és külföldi építészeti cikkei döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal, típustervvel kiegészítve. A németországi kivitelezésű villaépítészetben és középület-építészetben némi elmozdulás tapasztalható: az 1933-ban hatalomra jutó nemzetiszocialista rezsim ugyanis betiltotta a lapos tetejű építkezést, mivel azok nézete szerint züllött szellemre utalnak. A folyóirat németországi kivitelezésű villái, sorházai, kisházai és lakossági típusházai így folyóiratunkban csaknem minden példában sátortetős kivitelezést nyertek. A külföldi: bécsi, brünni, prágai, karlsbadi, le havre-i és berni terveknél effajta tiltás nem tapasztalható, úgyszintén nem vonatkozik a tiltás a belföldi töltőállomás- és strandépítészetre, ezek formakincsében szépen továbbélnek a Bauhaus elvei. Érdekes hozadéka évfolyamunknak, hogy az enteriőrökben feltűnő számban tűnik fel egy új jelenség, a falak világtérképekkel való díszítése. A képanyag az előző évekhez hasonlóan tekintélyes hányadban épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, a belső architektúra modernista elvei nem változtak. - Lapszámainkban hosszabb, illusztrált cikket kap Le Havre városának modernista központi pályaudvara, Genova kikötőjének ipari építészete, a Lloyd Triestino hajótársaság ,,Conte di Savoia" nevű óceánjárójának belső architektúrája, és érdekes - a német lakásínséget enyhítő - jelenség a kisházas típustervek hosszú, gazdagon illusztrált és dokumentált közreadása. Szintén új jelenség az évfolyamunkban megjelenő kertépítészeti cikkek sora. Példányunk első ívének fűzése meglazult. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXVI. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1927) Stuttgart, 1927. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). X + [2] + 500 p. + 48 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1927. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk első lapszámaiban elidőz a kortárs német családiház-építészeten példáin is: e magán célra létesült épületek még őrzik a korábbi eklektikusságot, ám a későbbi lapszámok moszkvai sorházai és irodaházai, és bécsi városi villái már telivér modernista tervek. A színes táblákon többségében tágas, világos modernista belsőépítészeti tervek, lakásbelsők, enteriőrök. Hosszabb cikk méltatja Dominikus Böhm modernista templomépítészetét, a Bischofsheimben található Christkönig-templomot, letisztult formáival, és hosszabb, urbanisztikai részletekbe torkolló írás méltatja Amszterdam modernista építészetét, egy újabb cikk pedig a modernizmus iránt elkötelezett Moszkva épületterveiből válogat. Példányunk fűzése a májusi és júniusi számok között meggyengült, egy levélen kisebb szakadásnyom. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19862.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXVII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1928) Stuttgart, 1928. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). [III]-X + [2] + 508 + [96] p. (hirdetések) + 44 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és bútorművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1928. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk a családiház-terveken, a munkás lakónegyedek urbanisztikai tervezetein és a bútorarchitektúra gazdag képanyagán kívül beszámol a modernista építészet olyan jelen kortárs példáiról, mint amilyen a Limburg an der Lahn városában épült, betonépítészeti formákban bővelkedő római katolikus St. Marien templom, a kereskedelmi és szórakoztatóipari célzattal épült, vállalati irodák mellett art deco ihletésű mulatóknak helyet adó stuttgarti, monumentális Hindenburg-épület, mely a vele szemben épült, egyszerre nyomasztóan birodalmi léptékű és egyszerre modernista stílusú stuttgarti pályaudvar épülettömegének ellensúlyozására készült. Hasonlóan hosszú fotódokumentációt kap Köln városának Rajna-parkja, illetve az abban épült modernista kiállítóterem és mulatónegyed, a Rheinhallen. Az épületek egyedül itt tanulmányozhatóak eredeti formájukban, hiszen valamennyit jelentős kár érte a második világháborúban, átépítésük után pedig kisebb változásokat éltek meg. Példányunk két levelének fűzése meggyengült. Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19863.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXVIII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1929) Stuttgart, 1929. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). [III]-XI + [1] + 536 p. + 48 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1929. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk érdekessége a villaépítészet kettős jellege: az év magán célú családiház-tervezeteiben egymás mellett sorakoznak a sátortetős, tradicionális német udvarházi megoldások és a telivér Bauhaus-megoldások, ami arra utal, hogy a modern stílus elfogadottsága növekvő mértékű ugyan, de még mindeig bőséges az igény a hagyományos megoldásokra is. Az évfolyamunkban bemutatott bérházakban, kereskedelmi és ipari létesítményekben viszont már dominálnak a modernista megoldások. Az évfolyam nagyobb terjedelmet szentel a mannheimi Capitol mozi és a berlini H. Israel üzletház belsőépítészeti megoldásainak, illetve hosszú cikk részletezi a Norddeutschen Lloyd hajózási társaság ,,Bremen névre hallgató luxusgőzösének art decóba hajló belsőépítészetét.  Példányunk címoldalán és az azt követő levélen apró javítás. Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19864.

Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXVIII. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1929) Stuttgart, 1929. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). [III]-XI + [1] + 536 p. + 48 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1929. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk érdekessége a villaépítészet kettős jellege: az év magán célú családiház-tervezeteiben egymás mellett sorakoznak a sátortetős, tradicionális német udvarházi megoldások és a telivér Bauhaus-megoldások, ami arra utal, hogy a modern stílus elfogadottsága növekvő mértékű ugyan, de még mindeig bőséges az igény a hagyományos megoldásokra is. Az évfolyamunkban bemutatott bérházakban, kereskedelmi és ipari létesítményekben viszont már dominálnak a modernista megoldások. Az évfolyam nagyobb terjedelmet szentel a mannheimi Capitol mozi és a berlini H. Israel üzletház belsőépítészeti megoldásainak, illetve hosszú cikk részletezi a Norddeutschen Lloyd hajózási társaság ,,Bremen" névre hallgató luxusgőzösének art decóba hajló belsőépítészetét. Példányunk címoldalán és az azt követő levélen apró javítás. Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

12 000 HUF
31,83
34,29
Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXV. Jahrgang (1926) [Teljes évfolyam, egybekötve.] Stuttgart, 1926. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmannschen Buchdruckerei Felix Krais in Stuttgart). [8] + 472 p. + 56 t. (48 színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1926. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. A színes táblákon a modernista építészet bizonyos elveihez vezető XVIII-XIX. századi bútorarchitektúra kiemelt darabjai. A képanyag túlnyomó része Bécsben és Stuttgartban készült. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19865.

12 000 HUF
31,83
34,29
Wasmuths Monatshefte für Baukunst. Herausgegeber: Werner Hegemann. XI. Jahrgang (1927). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1927. Verlag Ernst Wasmuth AG. (Druck der Selle-Eysler AG.) [16] + 508 p. Folio. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, közíró által szerkesztett képes építészeti folyóirat 1914-1931 között jelent meg, évről évre növekvő urbanisztikai érdeklődéssel. Közírói szerepet is betöltő szerkesztője miatt a folyóirat egyre jobban nyitott az építészet társadalmi kérdései felé, Werner Hegemann a folyóirat szerkesztőjeként az építészeti szecesszió és historizmus kíméletlen ellenfele, az építményi díszítmények éles kritikusa és a letisztult formák kedvelője volt; építészeti értelemben egyaránt érdeklődött a modernizmus előfutárának tekinthető, dísztelen monumentalitást sugalló neoklasszicizmus és a kisebb léptékű építményekben gondolkodó, funkcionalista Bauhaus iránt. Folyóirat-évfolyamunk változatos szerzőgárdájának szakcikkeit oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti fotóanyag, építészeti rajzanyag kíséri. A cikkek érdeklődése elsősorban a középületekre irányul: iskolák, városházák, közigazgatási intézmények, gyárépületek, irodaépületek, társasházak tervanyagai között tallózhatunk a folyóiratszámokban. A fotóanyagon jól nyomon követhető a szerkesztőség szenvedélyes érdeklődése a négyszögletes formák, a szimmetria, a társadalmi tervezés és olykor a monumentalitás iránt. Az építészeti folyóirat elsősorban német anyagot közöl, de feltűnnek a lapszámban Prága, Varsó, Stockholm, Amszterdam, Rotterdam egyes modernista épületei is, hazánkból az ipari modernizmus nagyszerű példáját, a Quitter Ernő által tervezett ferencvárosi Hazai Fésűsfonó és Szövőgyár épületeit hozza. A kötet több tanulmánya foglalkozik a Népszövetség genfi palotájának terveivel, a monumentalitásában is elképesztő (ám végül íróasztalfiókban maradt) épületterveket számos rajzban megcsodálhatjuk. Évfolyamunk méltatja továbbá a brémai kortárs téglaépítészet valódi kuriózumát, az afrikai hatásokat mutató Paula Modersohn-házat. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19866.

12 000 HUF
31,83
34,29
Wasmuths Monatshefte für Baukunst. Herausgegeber: Werner Hegemann. XIII. Jahrgang (1929). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1929. Verlag Ernst Wasmuth AG. (Druck der Selle-Eysler AG.) [III]-XVIII + 520 p. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, közíró által szerkesztett képes építészeti folyóirat 1914-1931 között jelent meg, évről évre növekvő urbanisztikai érdeklődéssel. Közírói szerepet is betöltő szerkesztője miatt a folyóirat egyre jobban nyitott az építészet társadalmi kérdései felé. Werner Hegemann a folyóirat szerkesztőjeként az építészeti szecesszió és historizmus kíméletlen ellenfele, az építményi díszítmények éles kritikusa és a letisztult formák kedvelője volt; építészeti értelemben egyaránt érdeklődött a modernizmus előfutárának tekinthető, dísztelen monumentalitást sugalló neoklasszicizmus és a kisebb léptékű építményekben gondolkodó, funkcionalista Bauhaus iránt. Folyóirat-évfolyamunk változatos szerzőgárdájának szakcikkeit oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti fotóanyag, építészeti rajzanyag kíséri. A folyóirat érdeklődése elsősorban a középületekre irányul: iskolák, stadionok, gyárépületek, kokszolóüzemek, bérházak, hotelek, mozik, mulatók, rádiószékházak, sorházak, magasházak, színházépületek, üzletportálok fotó- és tervanyagai között tallózhatunk a folyóiratszámokban. A fotóanyagon jól nyomon követhető a szerkesztőség szenvedélyes érdeklődése a négyszögletes formák, a szimmetria, a társadalmi tervezés és olykor a monumentalitás iránt. Az építészeti folyóirat elsősorban német anyagot közöl, de feltűnnek a lapszámban Párizs, Bécs, Koppenhága, Stockholm, Moszkva egyes modernista épületei és épületbelsői is, Zürich esetén egy nagyszabású urbanisztikai tervezet. Az évfolyamban hosszabb tanulmány szerepel az iskolaépítészet jelenlegi építészeti és urbanisztikai kihívásairól, a kortárs modernista egyházi építészet nagyszerű darabjáról, Montmagny városának vasbeton templomáról, az egyházi építészet témájához kapcsolódik Heinrich Hartwig úti rajzsorozata a hegyi Itália régi templomairól, hosszabb, gazdagon illusztrált cikk méltatja Frank Lloyd Wright amerikai építész kurrens munkásságát, és jelentősebb bepillantást nyerhetünk a lipcsei Kroch-torony bankházának építészeti és belsőépítészeti megoldásaiba, valamint az európai filmgyártás fellegvárának számító UFA-vállalat tervezett berlini Universum Filmszínházának építészeti terveibe is. Példányunk címoldalán apró foltosság, lapszélén apró szakadásnyom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19867.

12 000 HUF
31,83
34,29
[Folyóirat] Wasmuths Monatshefte Baukunst & Städtebau. Herausgegeber: Werner Hegemann und Günther Wasmuth. XV. Jahrgang (1931). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1931. Ernst Wasmuth AG (Druck der Selle-Eysler AG.) 552 p. Folio. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, urbanisztikai szakíró, közíró, valamint Günther Wasmuth kiadóvezető által szerkesztett képes építészeti és urbanisztikai folyóirat 1914-1931 között jelent meg. A társadalmi kérdések iránt élénken érdeklődő, urbanisztikai fókuszú folyóirat szakcikkeit oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti fotóanyag, építészeti rajzanyag, urbanisztikai ábra kíséri. A folyóirat érdeklődése elsősorban a középületekre irányul: iskolák, üzemcsarnokok, közigazgatási intézmények, csarnokok, lakótelepek tervanyagai között tallózhatunk a folyóiratszámokban. A fotóanyagon jól nyomon követhető a szerkesztők szenvedélyes érdeklődése a négyszögletes formák, a szimmetria, a társadalmi tervezés és a monumentalitás iránt. Az építészeti folyóirat elsősorban német anyagot közöl, de feltűnnek a lapszámban Stockholm, Helsinki, Rio de Janeiro, New York egyes modernista épületei is, hazánkból a Bauhaus stílusban átépített budapesti, Teréz körúti Décsi filmszínház belsőépítészeti anyaga szerepel, értékes fotódokumentáció gyanánt, mivel a később Művész moziként ismert épület belsőépítészeti megoldásai a második világháborúban elpusztultak, és helyreállítása után sokkal szegényesebben épült újra az egykori mozgófilmszínház belső tere. Példányunk a folyóirat utolsó évfolyamának lapszámait közli, a szerkesztő, Werner Hegemann, egy, a nemzetiszocialista vezetést parodizáló, Adolf Hitlernek címzett szatirikus mű előkészítését követően, a kiadás napja előtt, 1933-ban elhagyta az országot. Példányunk belívének első két levelén kisebb szakadás. Aranyozott, enyhén sérült, enyhén foltos gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19868.

12 000 HUF
31,83
34,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF