Tétel

Catalogue number:

20513.
471. Closed Online auction
Books: Hunting

8 500 HUF
22,02 EUR, 24,29 USD

Description:

Pálffy, Paul graf von Erdőd: Abschied von Vorgestern und Gestern. (Dedikált.) Stuttgart, (1961). Schuler Verlag (Gesamtherstellung Druckerei Dreif KG., München). 1 t. (címkép) + 288 + [2] p. + 15 t. (kétoldalas). Első kiadás. A jeles vadászati hagyományokkal bíró magyar főúri családba születő Pálffy Pál gróf (1890-1972) visszaemlékezései. A számos magyar és külföldi vadászaton részt vevő és vadászati szaklapokban publikáló szerző emlékiratai emlékezetes bepillantást nyújtanak korábban nádori rangot is viselő családja XIX. és XX. századi mindennapjaiba, külföldi vadászkalandjaiba. A lapokon megelevenednek a szerző első világháborús harctéri tapasztalatai, diplomáciai kapcsolatrendszere, az emlékirat egyben pedig bemutatja a főúri vadászat XX. századi jellegzetességeit is. A szerző 1945 után külföldre kényszerült, vadászati írásai jó része német nyelven jelent meg. Az első nyomtatott oldalon német nyelvű ajándékozási bejegyzés, vadászati üdvözléssel: ,,Herrn Becker, In dankbarer Erinnerung an meinen Jagdurlaub im Revier Ottenhöfen. Waidmannsheil! A. Bogyay". Vuray 0. Tordai 0. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott Pálffy-címerrel, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

C

Current item in the room
Catalogue number: