5 000 HUF
Csekey István: Magyarország alkotmánya. Budapest, 1943. Renaissance Könyvkiadó (Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt.) 260 p. Egyetlen kiadás. Csekey István (1889-1963) jogász, jugtudós, az államtudományok doktora, szegedi, kolozsvári, pécsi egyetemi tanár. Munkájának első fele a magyar alkotmányosság történetét tekinti át, majd a hatályban levő magyar alkotmányos kereteket vizsgálja. Megjelent az 1943. évi könyvnap alkalmából. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán a Szent Korona emblémájával. Jó példány.