6 000 HUF
Kelemen Imre: Magyar hazai polgári magános törvényről írtt tanítások, mellyeket néhai - - [...] munkája szerint, a' magyar hazafijak' és a' törvény tanúló nemes ifjúság' számára magyar nyelven készített és kiadott Czövek István. III. kötet. [Három kötetben teljes]. Pesten, 1822, Petrózai Trattner János Tamás, 399+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopottas borítóval, a címlap közepén kisebb szakadással, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal. A háromkötetes mű az első magyar nyelven megjelent, átfogó hazai polgári jogi munka.