Tétel

Catalogue number:

19772.
471. Closed Online auction
Books: Military

12 000 HUF
31,09 EUR, 34,29 USD

Description:

A világháború naplója I-XIII. (1914-1916). [Teljes sorozat, két kötetben.] Budapest, (1915-1917). Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 96 p.; 75 + [1] p.; 94 + [2] p.; 99 + [1] p.; 95 + [1] p.; 93 + [3] p.; 95 + [1] p.; 94 + [2] p.; 92 + [2] p.; 93 + [3] p.; 94 + [2] p.; 89 + [3] p.; 98 + [2] p. A Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalat füzetes megjelenésű kötetei a háború iránti figyelem megélénkülése jegyében jelentek meg, két év leforgása alatt 13 füzetben. Valamennyi füzet felépítése azonos elvet követ: elsőként ,,A háború eseményei" című hivatalos tájékoztató szerepel, majd a riportokat, személyes visszaemlékezéseket, tudósításokat és geopolitikai magyarázatokat tartalmazó ,,Részletek és felvilágosítások" című rovat. Utóbbi rovat egyes cikkeit neves szerzők, kommentátorok jegyzik, köztük néhány meglepő névvel: Móricz Zsigmondról és Molnár Ferencről köztudott haditudósítói szerepe, ám Jászi Oszkár hozzájárulása érdekes, Nagy Endre konferanszié szerzői jelenléte pedig különös adaléknak mondható. Mellettük természetesen számos háborús elbeszélést, személyes beszámolót és riportot olvashatni a füzetekben, magyar, német, osztrák szerzőktől vegyesen. A füzetek beosztása: I. Közvetlen előzmények. A háború kitörése. - II. Az 1914 augusztusi események. - III. Az 1914 szeptember-októberi események - IV. Az 1914 november-deczemberi események. - V. Az 1915 január-februári események. - VI. Az 1915 márczius-áprilisi események. - VII. Az 1915 májusi események. [Első kötet.] - VIII. Az 1915 június-júliusi események. - IX. Az 1915 augusztus-szeptemberi események. - X. Az 1915 október-november-deczemberi események. - XI. Az 1916 január-februári események. - XII. Az 1916 márczius-áprilisi események. - XIII. Az 1916 május-június-júliusi események. [Második kötet.] Az első három füzet címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk