Kassák Lajos: Sötét egek alatt. Versek. Bp., 1940, Szerzői kiadás, (Hungária-ny.), 26 sztl. lev. + 6 (Kassák Lajos 6 egészoldalas, fekete-fehér rajza) t. Első kiadás. A borítón Lengyel Lajos grafikájával. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, belül jó állapotban. Megjelent 300 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) író, költő, műfordító, képzőművész aláírásával.
Charles Bukowski: Erections, ejaculations, exhibitions and general tales of ordinary madness. Edited by Gail Chiarrello. San Franisco, 1979, City Lights Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Charles Bukowski (1920-1994) által saját kezűleg írt, rajzos ajánlással (Fuck it!), de az aláírása nélkül. /
With autograph illustrated dedication of Charles Bukowski, but without signature.
Arany János: A walesi bárdok. Szentendre, 2007, Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely. Kiadói harántalakú, zsinórfűzéses kötésben, merített papíron (31,5x67,5 cm). Megjelent 50 példányban, számozott (6./50). ,,A balladát valódi kézzel merített papíron kinyomtatta Szentendrén a Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely 50 darab sorszámozott példányban 2007. év tavaszán. Ezen példány sorszáma: 6."
Tamási Áron: Ábel trilógia. [Egy kötetbe kötve.]
Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 192+2 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.;
Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 211+5 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.;
Ábel Amerikában.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 248+2 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.;
Könyvkötői átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, az első kötet papírborítója foltos, jó állapotban.
Röhrig Géza: Az ember aki a cipőjében hordta a gyökereit. A szerző, Röhrig Géza Kossuth-díjas színész, a Saul fia c. film főszereplője által ALÁÍRT! Bp., 2016, Magvető. Kiadói keménykötés., borítón kisebb elszíneződéssel.
Gaudy, Franz Freiherr von: Venezianische Novellen. Illustrationen und Buchmschmuck von Hugo Renyi. Bécs, 1922, Artur Wolf. Német nyelven. 117 p. Számozott (41/250) példány, Húgo Rényi nyomtatott aláríásával és 8 szövegközti, színes, egészoldalas illusztrációjával. Aranyozott, kissé kopott bőrkötésben.
May Károly: A Csendes óczeánon. Utazási élmények. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1898, Szent István-Társulat, 677+(3) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, néhány sérült lappal (a címlap erősebben sérült, ragasztott), a lapok többsége jó állapotban. Az utolsó oldalon található, nyomtatott szöveg szerint ,,Ez az első könyv Magyarországon, melyet szedőgéppel szedtek".