4 000 HUF
10,36 EUR, 11,43 USD
Arany János: Arany János hátrahagyott versei. Őszikék, kisebb költemények régebbi évekből. Csaba királyfi. Az utolsó magyar. Édua. Öldöklő angyal. Daliás idők. A Zrínyiász népies kidolgozása. Rögtönzések. Tréfák. Sóhajok. Arany László által sajtó alá rendezett, bevezetéssel és jegyzetekkel kísért eredeti kiadás. A költő önéletrajzával. Mellékletek: Arany kéziratainak hasonmásai. Budapest, [1900]. [Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda] [2] + XXXIV + 390 p. A költő fia, Arany László által sajtó alá rendezett, hagyatékból kiadott Arany János-versek első kiadása 1888-ban jelent meg, Ráth Mórnál. Példányunk címlapja az 1899. évi Ráth Mór-kiadásból való, belíve viszont a Franklin-féle 1900. évi hatkötetes összkiadásból való: ennek megfelelően a címlapon részletezett hasonmásokat nem kell tartalmaznia. Tezla 204, 207. Díszesen aranyozott gerincű, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. A hátsó kötéstáblán apró foltosság. Jó példány.