Tétel

17 000 HUF
45,09 EUR, 48,57 USD

Description:

Effel, Jean: Die Erziehung Adams. (Jean Effel rajzos dedikációival.) Berlin, 1956. Aufbau-Verlag (Druck: Fr. Richter, Leipzig). [4] p. + 80 t. A címoldalon Jean Effel grafikusművész angyalt ábrázoló saját kezű rajzával és dátumozott aláírásával: Jean Effel, Budapest, 5. 3. 57", a szennycímoldalon madárrajzzal kiegészített francia nyelvű, aláírt dedikációjával: ,,Pour les acualités hongroises: Jean Effel". A táblákon Jean Effel ,,Ádám naplójából" című sorozatának rajzai, Ádámnak Éva teremtése előtti napjaiból. Jean Effel (1908-1982) francia karikaturista, baloldali érzelmű művész korábban számos munkái közt előzőleg La Fontaine meséihez rajzolt illusztrációkat. A vasfüggöny mögötti világ több díját elnyerő Jean Effel vidám kötete eredeti nyelven először 1954-ben jelent meg, ,,L'école paternelle" címmel, rajzaiból 1957 márciusában nyílt kiállítás Budapesten. Kötetünk dedikációja is ez alkalommal készült. (Der Roman von Adam und Eva. Vol. 2.) Kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói papírborítóban, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk