11 000 HUF
28,50 EUR, 31,43 USD
Hartmann, Franz: With The Adepts. An adventure among the Rosicrucians. (Translated from the German.) London, 1910. William Rider & Son Ltd. (Ballantyne Press, Edinburgh). VII + [1] + 174 + [1] + 35 + [1] p. (kiadói hirdetések). Franz Hartmann (1838-1912) német orvos, asztrológus, teozófus, okkult szerző. Madame Blavatsky mozgalomalapító egykori munkatársa, a Lotusblüten (1893-1900) és a Neue Lotusblüten (1908-1913) teozófiai folyóiratok és a Német Teozófiai Társulat (1896) alapítója, a Bhagavad Gita műfordítója, a jóga németországi népszerűsítője, számos okkult szakkönyv szerzője. Fikciós formában megfogalmazott regénye a rózsakeresztes filozófia téziseit fejti ki párbeszédes és cselekményes formában, afféle esszéregényként. A munka első kiadása 1910-ben jelent meg, példányunk az azonos évben megjelenő második, javított kiadásból való. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumozás. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott gerincű, feliratozott, első kötéstábláján enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.