Tétel

3 200 HUF
8,49 EUR, 9,14 USD

Description:

Rimay János: Rimay János összes művei. Összeállította Eckhardt Sándor. Budapest, 1955. Akadémiai Kiadó (ny.) 469 + [3] p. + 15 t. + 2 melléklet (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás. Rimay János (1570 körül - 1631) költő, politikus, zsoltárfordító, a késő reneszánsz kiemelkedő íróegyénisége, Bocskai diplomatája, később Bethlen Gábor híve, a magyar reformáció zsoltárfordítóinak egyike. Bőséges jegyzetanyaggal készült kritikai szövegkiadásunk közli Rimay János bőséges humanista és diplomáciai levélváltását latin és magyar nyelven, a latin szövegek magyar fordítását is közölve. Levelei bizonyságul szolgálnak arra, hogy a költő a 17. század elejének számos tudósával és politikusával kapcsolatot tartott, felekezeti hovatartozástól függetlenül, diplomáciai szolgálata pedig révén pedig az erdélyi és a Habsburg-udvar világába is bepillanthatunk. Életében egyedül az általa személyesen is ismert Balassi Bálint tiszteletére írt gyászvers-ciklusa jelent meg. A kötetet Klaniczay Tibor és Szauder József lektorálták. Kötetünk Rimay János életművének mindmáig egyetlen kritikai kiadása. Tezla 3159. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk