4 000 HUF
Sinka István: Balladáskönyv. [Versek.] Muhoray Mihály képeivel. Budapest, 1943. Magyar Élet kiadása (Pesti Lloyd-nyomda). 64 p. Első kiadás. Sinka István (1897-1969) költő, író köteteit 1939-től Püski Sándor Magyar Élet Kiadója adta ki, verseskötetében a költő legerősebb műfajának, a balladában alkot emlékezetes szövegeket. Oldalszámozáson belül Muhoray Mihály színes rajzaival gazdagon illusztrálva. Tezla 3271. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.