4 000 HUF
Zalay Masa: Don Juan házassága és egyéb novellák. Gyoma, 1905. Kner Izidor ny. 1 t. (cÃmkép) + [8] + 200 p. Egyetlen kiadás. Zalay Masa ÃrónÅ‘ többségében szerelmi tárgyú tárcanovellái az ,,Uj IdÅ‘k" társasági folyóirat hasábjain jelentek meg. A műhöz a Sydney Carton álnevet használó Rozsnyay Kálmán Ãró és közhÃresség Ãrt elÅ‘szót. Tételünk vélhetÅ‘en egykoron szerelmi levelezÅ‘ként szolgált, az elsÅ‘ elÅ‘zéken, a cÃmoldalon és a novellák cÃmoldalain elhelyezett, radÃrral finoman törölt egykori bejegyzések utalnak erre. A cÃmképen, a cÃmlapon és a belÃv néhány oldalán apró szakadásnyomok. Lévai-Haiman 1.132. Feliratozott, dombornyomott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.