Number of items: 511

Illyés Gyula: Nehéz föld. Versek. Bp., 1928, Nyugat, 86 p. Első kiadás. A költő első verseskötete. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, régi intézményi bélyegzéssel.
21249.

1 800 HUF
4,66
5,14
Fenyő Miksa: Följegyzések a "Nyugat" folyóiratról és környékéről. Niagara Falls, 1960, "Pátria", (Victoria Press-ny.) Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
21250.

2 000 HUF
5,18
5,71
Gerézdi Rabán: Egy magyar humanista: Váradi Péter. DEDIKÁLT! Különlenyomat a Magyarságtudomány I. évf. 3. számából. Bp.,[1943.],Franklin, 305-327 +532-563 p. Papírkötés. A szerző, Gerézdi Rabán. (1914-1968) irodalomtörténész, könyvtáros által DEDIKÁLT példány!
21251.

1 800 HUF
4,66
5,14
Varga Sándor: Barbaro Daniel (1513-1570.) - - doktori értekezése. Bp., 1944, Budapesti Kir. M. Egyetemi Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Kara, ("Pátria"-ny.), 61+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
21252.

1 600 HUF
4,15
4,57
Somlyó Zoltán: Északra indulok. - - versei. [Békéscsaba], 1912. ,Tevan, 87 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
21253.

2 600 HUF
6,74
7,43
21254.

1 600 HUF
4,15
4,57
Bartholomeus Frankfordinus Pannonius Opera Quae Supersunt. Edidit Anna Vargha. Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum Saeculum XVI. Bp., 1945, Egyetemi Nyomda, X+28 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
21255.

2 800 HUF
7,25
8,00
A váci sajtó története képekben (1794-1962.) Tihanyi Ernő és Lukácsovics Ferenc reprodukciós kiállítása a Váci Vak Bottyán Múzeumban. Gyűjtötte, összeáll. és a bevezetőt írta: Tihanyi Ernő. Vác, 1962, Pest m. Nyomda, 16 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
21256.

1 800 HUF
4,66
5,14
Prohászka Lajos: A vándor és a bujdosó. Bp., 1941, Danubia, egészvászon kötés, ajándékozási/tulajdonosi bejegyzéssel. Benne egy fénymásolt meghívóval a szerzőre emlékező emléktábla leleplezésére.
21257.

3 200 HUF
8,29
9,14
Justus Bernát Pál: Fekete ormok alatt. Versek. 1925. Bp., 1925., Dús Márton, 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Számozott (71./500) példány.
21258.

2 000 HUF
5,18
5,71
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Dezső Alajos és Major Henrik karikatúráival. Modern Könyvtár. 108-112. Bp., 1912, Athenaeum, 191+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírborítóval, sérült gerinccel, borító hátoldala hiányzik, erősen laza kötéssel, néhány lap széle egyenetlen (feltetően felvágásból eredően), néhány lap kissé foltos.
21259.

1 600 HUF
4,15
4,57
Móricz Zsigmond: Egy akol, egy pásztor. Elbeszélések. Bp., (1940?), Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, címlapon régi névbejegyzéssel.
21260.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF