Number of items: 511

Somlyó Zoltán: Dél van. Versek. Szeged, 1910., Ifj. Árvay Sándor, (Bp., Révai és Salamon-ny.), 96 p. A czímlapot Balogh István rajzolta. Első kiadás. A szerző második nyomtatásban megjelent kötete. Kopott aranyozott egészvászon-kötés, az illusztrált elülső papírborítót bekötötték, kissé foxing foltos lapokkal, a címlapon régi bolti bélyegzéssel. Ritka!
21090.

5 000 HUF
12,95
14,29
Turóczi - Trostler József: Magyar cartesiánusok. A szerző, Turóczi-Trostler József (1888-1962) Kossuth-díjas irodalomtörténész által Ignotus Hugó, (1869-1949) a Nyugat folyóirat főszerkesztője, költő, író és újságíró, kritikus részére DEDIKÁLT példány. "Ignotusnak hálás szeretettel és tisztelettel Turóczi - Trostler." Minerva-Könyvtár XLIII. Bp., 1933.,Minerva Társaság, 51 p. Kiadói papírkötés, a borító levált, a könyvtest szétvált, hiányos, foltos borítóval, az utolsó lap sérült, foltos.
21091.

4 800 HUF
12,44
13,71
Weöres Sándor: Medúza. Versek. Bp., (1943) ,Kir. M. Egyetemi Nyomda. 126 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
21092.

4 000 HUF
10,36
11,43
Weöres Sándor: A fogak tornáca. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda, 80 p. Első kiadás! Kiadói illusztrált papírkötés.
21093.

4 000 HUF
10,36
11,43
Zalay Masa:  Don Juan házassága és egyéb novellák. Gyoma, 1905. Kner Izidor ny. 1 t. (címkép) + [8] + 200 p. Egyetlen kiadás. Zalay Masa írónő többségében szerelmi tárgyú tárcanovellái az ,,Uj Idők" társasági folyóirat hasábjain jelentek meg. A műhöz a Sydney Carton álnevet használó Rozsnyay Kálmán író és közhíresség írt előszót. Tételünk vélhetően egykoron szerelmi levelezőként szolgált, az első előzéken, a címoldalon és a novellák címoldalain elhelyezett, radírral finoman törölt egykori bejegyzések utalnak erre. A címképen, a címlapon és a belív néhány oldalán apró szakadásnyomok. Lévai-Haiman 1.132. Feliratozott, dombornyomott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
21094.

4 000 HUF
10,36
11,43
Erdélyi Helikon antologiája 1927. I-II. kötet [Teljes] Cluj-Kolozsvár, 1927. Erdélyi Szépmíves Céh (Lapkiadó és Nyomdai Műintézet Rt.) [5]-172 + [2] p. + 3 t.; [5]-176 p. A munka az Erdélyi Szépmíves Céh tizenegyedik és tizenkettedik kiadványa, II. sorozatának 11-14. számú könyve. A kortárs erdélyi irodalom jeleseit felvonultató próza- és versantológia előtt az Erdélyi Helikont megalapozó, 1926. évi marosvécsi írótalálkozó nyomán írt irodalmi esszé. A kötetek illusztrációit rajzolta és grafikai kiállítását tervezte Bánffy Miklós és Kós Károly. Oldalszámozáson belül további egy, illetve öt egész oldalas illusztrációval. Példányunk mindkét kötetéből hiányzik az első két levél, a festett első előzéken és verzóján régi tulajdonosi bejegyzés. Monoki 1621. Madár 1490. Egységes, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben (Rohonyi Antal, Kolozsvár).
21095.

4 000 HUF
10,36
11,43
Arany János:  Arany János hátrahagyott versei. Őszikék, kisebb költemények régebbi évekből. Csaba királyfi. Az utolsó magyar. Édua. Öldöklő angyal. Daliás idők. A Zrínyiász népies kidolgozása. Rögtönzések. Tréfák. Sóhajok. Arany László által sajtó alá rendezett, bevezetéssel és jegyzetekkel kísért eredeti kiadás. A költő önéletrajzával. Mellékletek: Arany kéziratainak hasonmásai. Budapest, [1900]. [Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda] [2] + XXXIV + 390 p. A költő fia, Arany László által sajtó alá rendezett, hagyatékból kiadott Arany János-versek első kiadása 1888-ban jelent meg, Ráth Mórnál. Példányunk címlapja az 1899. évi Ráth Mór-kiadásból való, belíve viszont a Franklin-féle 1900. évi hatkötetes összkiadásból való: ennek megfelelően a címlapon részletezett hasonmásokat nem kell tartalmaznia. Tezla 204, 207. Díszesen aranyozott gerincű, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. A hátsó kötéstáblán apró foltosság. Jó példány.
21096.

4 000 HUF
10,36
11,43
Hatvan esztendő: 1873-1933. A Hungária Nyomda Rt. 60 esztendős jubileuma. Írták Bárczy István, Lyka Károly, Kner Imre, Mikszáth Kálmán és Bródy Lajos. (Budapest, 1933). Hungária Nyomda Rt. 69 + [3] p. Egyetlen kiadás. ,,1873-ban, Pest, Buda és Óbuda egyesítésének évében alapította Bródy Zsigmond a Hungária-nyomdát és a fővárossal együtt ünnepli a nyomda fennállásának hatvanadik évfordulóját. Az elmúlt hatvan évben a nyomda élete összeforrott a város életével és fejlődése a város fejlődését tükrözte vissza. A hatvan év változó ízlése, művészete, iránya szabta meg a nyomda munkálkodásának irányát. A nyomda mindenkor az általános ízlés kifejezője, reprodukálója és ha a legmodernebb törekvések szolgálatában áll is, soha nem szabhat meg új irányokat. Budapest hatvan éve, e hatvan év művészi és ízlésbeli fejlődésének megvilágítására készült e kis füzet." Az oldalszámozáson belül felvételekkel, szövegközti grafikákkal illusztrált város- és nyomdatörténeti kötetet Kner Albert tervezte, grafikáit K. Lukáts Kató rajzolta. Fűzve, feliratozott, dombornyomott kiadói borítóban. Jó példány.
21097.

4 000 HUF
10,36
11,43
Bársony István: A szabad ég alatt. A szerző, Bársony István (1855-1928) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1888, Singer és Wolfner. Korabeli átkötött sérült félbőr-kötésben, széteső állapotban.
21098.

3 000 HUF
7,77
8,57
9
Vahot Sándor összes költeményei. Kiadta Vahot Imre. Pest, 1856, Gyurián József. VIII+199+3 p. Korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel, előzéklapon Rádl Ödön (1848-1916) író, ügyvéd, a Petőfi Társaság tagjának névbejegyzésével, címlapon Szigligeti Társaság Nagyvárad régi bélyegzőjével, helyenként foltos lapokkal.
21099.

3 800 HUF
9,84
10,86
Laczkó Géza: William Blackbirth lelke. Szántó Lajos borítójával és rajzaival. Bp., 1922., Pán Könyvkiadó,(Világosság-ny.), 1 (címkép, Laczkó Géza portréja) t.+ 84 p. + 4 (rajzok) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban, de ez számozatlan példány!
21100.

2 800 HUF
7,25
8,00
A Jókai-jubileum és a nemzeti díszkiadás története. Az előfizetők névsorával és a száz kötet részletes tartalomjegyzékével, valamint Jókai összes írásainak bibliographiájával. Budapest, 1898. Révai Testvérek (Franklin-Társulat ny.) [4] + 251 + [1] p. Jókai Mór írói működésének félszázados jubileuma alkalmából született meg az a gondolat, hogy a nemzet elbeszélője írói pályája díszművek kiadásával ünnepelhető meg igazán. Az 1843-ban indult írói pálya megkoronázásaként a Révai Testvérek Kiadó 1894-1898 között adta ki Jókai életművét, e Nemzeti díszkiadásként is ismert sorozat záró, 100. kötete pedig a díszkiadás történetét beszéli el, előfizetői névsorokkal, illetve Jókai Mór néhány önéletrajzi elbeszélésével kiegészítve. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. (Jókai Mór összes művei - Nemzeti kiadás. C. kötet.) Szüry 2238. Tezla 1539. Aranyozott gerincű, festett kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
21101.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF