Number of items: 511

Aczél Géza: (ő)szike. Pécs, 2010, Jelenkor, kartonált papírkötés, papír védőborítóval. A szerző által dedikált.
21359.

1 000 HUF
2,59
2,86
Arany János: Toldi-trilógia. Számozott: 120/500. cca 1940, ázott, sérült papírkötés.
21360.

1 400 HUF
3,63
4,00
Zdenek Mlynar: Adalékok az újabbkori magyar történelemhez. Párizs-New Yersey, 1988. Magyar füzetek. ford Dénes Gyula. 253p.Emigráns kiadás Kiadói papírkötés
21361.

3 000 HUF
7,77
8,57
Megyeri sári: Én is voltam jávorfácska... Párizs, 1977, papírkötés, a szerző által dedikált.
21362.

1 400 HUF
3,63
4,00
Fábri Anna: Ciprus és jegenye. Sors, kaland és szerep Krúdy Gyula műveiben. A szerző, Fábri Anna (1945-) irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1978,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21363.

1 600 HUF
4,15
4,57
Gyenes Gyula: Vázlatkönyv. Gépirat, papír, 40p. Hn, é.n. k.n. Avantgard és dadaista novellák, versek gyűjteménye.
21364.

1 000 HUF
2,59
2,86
Publius Ovidius Naso: Átváltozások. (Metamorphoses.) Ford.: Devecseri Gábor. Bibliotheca Classica. Bp.,1975, Magyar Helikon, 540+2 p. Kiadó nyl-kötés, kiadó papír védőborítóban. Számozott (713./1000) példány.
21366.

1 600 HUF
4,15
4,57
Mannhart [Mannhardt], Wilhelm:  Zauberglaube und Geheimwissen in Spiegel der Jahrhunderte. [Lipcse], 1897. Verlag von H. Barsdorf (Druck von G. Reichardt, Groitzsch). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Wilhelm Mannhardt (1831-1880) német néprajztudós monográfiája a mágikus hiedelmekről és boszorkányhitről, oldalszámozáson belül számos szövegközti és néhány egész oldalas okkult ábrával. A mű első kiadása 1896-ban jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból származik. Néhány oldalon széljegyzetek. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21367.

4 800 HUF
12,44
13,71
Sulzer, Georg: Was ist Mystik? Bad Schmiedeberg-Leipzig, [1919]. Verlag und Druck von F. E: Baumann. 23 + [1] p. Georg Sulzer (1844-1929) zürichi bírósági elnök megállapításai a keresztény és buddhista misztika különbségeiről. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
21368.

6 000 HUF
15,54
17,14
Sechstes und siebentes Buch Mosis, oder die magisch-sympatische Hausschatz. Das ist Mosis magische Geisterkunst, das Geheimniss aller Geheimnisse. Glückstabelle, Schicksalsdeutungen. --  Wortgetrau nach einer alten Handschrift. Mit staunenerregenden Abbildungen. Philadelphia, [1890 körül]. [Kiadó és nyomda nélkül] 128 p. A hiányos impresszummal, a kiadói hely megjelölésével megjelent egészségügyi eljárásokat tömörítő kabbalisztikus irat enyhén hiányos címlevelén két viaszpecsét. A német piac számára fraktúr betűkkel készült kiadvány a zsidó mágia eljárásait tárgyaló okkult irat, a kiadványhoz nem készült tartalomjegyzék és tárgymutató. Néhány oldalon szövegkiemelések. Az okkult kézikönyvhöz hozzákötve a hamburgi Ackermann und Wulff nyomda által nyomott, 352 oldal terjedelmű Szentírás-szemelvénygyűjtemény, címlap nélkül. Az első előzéken számozás. Feliratozott kiadói papírkötésben.
21369.

6 000 HUF
15,54
17,14
Leland, Charles G[odfrey]:  The Mystic Will. A Method of developing and strenghtening the faculties of the Mind, through the awakened Will, by a simple, scientific process possible to any person of ordinary intelligence. American Edition. Chicago, (1907). The Progress Company. 119 + [7] p. Charles Godfrey Leland (1824-1903) amerikai újságíró, kalandor, néprajzkutató, az újkori boszorkánykutatás úttörője. ,,The Mystic Will" című kötetében az ön-szuggesztiós technikákon kívül méltatja még az akaraterő megerősítésének módszerét, valamint kifejti, hogy milyen szerteágazóan vethető be a megacélozott akaraterő: kapóra jön a megedzett akaraterő: olvasás, tárlatlátogatás idején, társas összejöveteleken a figyelem fókuszálása idején, nem különben a csúf beszédre való késztetés leküzdése illetve a tökéletes emlékezőképesség elnyerése érdekében. A tőrőlmetszetten haszonelvű ezoterikus gyakorlatok korábban ,,Have You a Strong Will?" (Erős-e az Ön akarata?) címmel jelent meg, 1899-ben. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés, a címoldalon és az első ív levelein foltosság. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Feliratozott, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.
21370.

4 800 HUF
12,44
13,71
[Bekeházi Beke Ince Kristóf (1785-1862)] Békeházi Innocent: Igaz-e hogy mindenben hátra vagyunk? Békeházi Innocent által megfejtve. Pest, 1838, Beimel József, 4+VI+323 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a hátsó táblán hiánnyal.
21371.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF