Number of items: 511

Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író hagyatékából származó, nagyrészt a részére DEDIKÁLT könyv tétel, 23 db. Változó, nagyrészt jó állapotban De közte egy ázott, foltos is (részben összeragadt lapokkal, rossz állapotban.)
21384.

5 000 HUF
12,95
14,29
Sinka István:  Balladáskönyv. [Versek.] Muhoray Mihály képeivel. Budapest, 1943. Magyar Élet kiadása (Pesti Lloyd-nyomda). 64 p. Első kiadás. Sinka István (1897-1969) költő, író köteteit 1939-től Püski Sándor Magyar Élet Kiadója adta ki, verseskötetében a költő legerősebb műfajának, a balladában alkot emlékezetes szövegeket. Oldalszámozáson belül Muhoray Mihály színes rajzaival gazdagon illusztrálva. Tezla 3271. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
21385.

4 000 HUF
10,36
11,43
Keresztury Dezső:  Így élt Arany János. (Verses dedikációval.) (Budapest, 1987). Móra Ferenc Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 215 + [9] p. Dedikált: ,,Ez kis-Arany, / bár benne van / az egész: - / tedd el a gyermek / értelemnek, / ha serdül benne az ész! // Dr. Horváth Istvánéknak szeretettel: Keresztury Dezső. 88. nov. 15." Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal kísért pályakép és életrajz. A munka első kiadása 1974-ben jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. (Így élt sorozat.) Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
21386.

4 800 HUF
12,44
13,71
21387.

2 800 HUF
7,25
8,00
Fáylné-Hentaller Mariska: A magyar írónőkről. Bp., 1889, Szerző. Kiadói festett egészvászon kötés, színezett lapszélek, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
21388.

4 000 HUF
10,36
11,43
Széchenyi Ágnes: Lélegzetvétel. Válasz 1946-1949. A szerző, Széchenyi Ágnes (1957-) irodalomtörténész, sajtótörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2009.,Arguemntum. Kiadói papírkötés.
21389.

4 800 HUF
12,44
13,71
21390.

4 000 HUF
10,36
11,43
Rimay János:  Rimay János összes művei. Összeállította Eckhardt Sándor. Budapest, 1955. Akadémiai Kiadó (ny.) 469 + [3] p. + 15 t. + 2 melléklet (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás. Rimay János (1570 körül - 1631) költő, politikus, zsoltárfordító, a késő reneszánsz kiemelkedő íróegyénisége, Bocskai diplomatája, később Bethlen Gábor híve, a magyar reformáció zsoltárfordítóinak egyike. Bőséges jegyzetanyaggal készült kritikai szövegkiadásunk közli Rimay János bőséges humanista és diplomáciai levélváltását latin és magyar nyelven, a latin szövegek magyar fordítását is közölve. Levelei bizonyságul szolgálnak arra, hogy a költő a 17. század elejének számos tudósával és politikusával kapcsolatot tartott, felekezeti hovatartozástól függetlenül, diplomáciai szolgálata pedig révén pedig az erdélyi és a Habsburg-udvar világába is bepillanthatunk. Életében egyedül az általa személyesen is ismert Balassi Bálint tiszteletére írt gyászvers-ciklusa jelent meg. A kötetet Klaniczay Tibor és Szauder József lektorálták. Kötetünk Rimay János életművének mindmáig egyetlen kritikai kiadása. Tezla 3159. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21391.

3 200 HUF
8,29
9,14
Mikszáth Kálmán: Országgyűlési karcolatai. Bp., 1892, Légrády Testvérek, 6+365 p. Első kiadás. Kiadói papírborítóval, modern műbőr védőkötésben
21392.

4 000 HUF
10,36
11,43
21393.

4 000 HUF
10,36
11,43
Bitó László 6 műve. Mind a szerző, Bitó László (1934-2021) író, kutatóorvos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példányok.   Ábrahám és Izsák. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp., 1998, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.;   Izsák tanítása. hn., 2000, Argumentum. Kiadói kartonált papírkötés.;   Sámson. A vadon fia. Bp., 2018., Noran Libro. Kiadói kartonált papírkötés.;   A Názáreti Izsák. Jézus a poklok tornácán. hn., 2002., Argumentum. Kiadói kartonált papírkötés.;   Bitó László: Áldott vagy, Káin. Regény Heller Ágnes utószavával. hn., 2009., Argumentum. A borító Szkysznian Wanda munkája. Kiadói kartonált papírkötés.  A Názereti Izsák. Jézus elmélkedése a poklok tornácán. Bibliai esszéregény. Nulladik kiadás. (A befejezetlen kézirat fénymásolatának 53. példánya.) hn., 2001., Argumentum. Spirálkötés.
21394.

4 800 HUF
12,44
13,71
Szentkuthy Miklós: Bezárult Európa. Sajtó alá rendezte: Tompa Mária. Benne a a szerkesztő, a Szentkuthy-hagyaték kezelője, Tompa Mária (1936- ) kettős dedikációjával, közte Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére szóló DEDIKÁCIÓVAL, dátumozott példány. Bp., 2000, Európa. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, benne Mohás Lívia aláhúzásaival.
21395.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF