Number of items: 511

Reményik Sándor: Magasfeszültség. Versek 1935-1940. (Kolozsvár), 1940. Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva -ny.), 103+[5] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh szármarmincötödik kiadványa, XII. sorozatának 1. számú könyve." Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
21102.

2 800 HUF
7,25
8,00
21103.

2 800 HUF
7,25
8,00
Szerb Antal: Utas és holdvilág. Magyar Regények. (Bp., 1937), Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (Révai-ny.), 295+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel. Az első kiadással (Révai Testvérek) egy évben megjelent kiadás.
21104.

2 200 HUF
5,70
6,29
Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
21105.

2 000 HUF
5,18
5,71
21106.

3 200 HUF
8,29
9,14
Orákulum. Napoleon jóskönyve. Budapest, [1932]. Irodalom Könyvkiadó Vállalat (Merkantil-nyomda). 48 p. Az ,,Orákulum - Napoleon jóskönyve" címen megjelent szerelmi és üzleti jóskönyv előszavában kijelenti, hogy a kötetet káldeus és egyiptomi hagyományokra támaszkodva a 13. században alkotta meg egy arab csillagász, Napóleon pedig minden fontosabb döntése előtt segítségéért folyamodott. A kötet e deklarációt követően azonnal rátér a szerelmi és üzleti jóskönyv használati utasítására, majd a pontozókód szerinti - értelemszerűen inkább kedvező, mint kedvezőtlen - jósválaszok olvashatóak, táblázatos formátumban. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21107.

4 000 HUF
10,36
11,43
21109.

6 000 HUF
15,54
17,14
Pintér Jenő:  Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] I: Magyar irodalom a XX. századig. II: Magyar irodalom a XX. században. Budapest, 1928. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 389 + [1] p. + 66 t. (62 kétoldalas, 4 színes, ebből 2 feliratozott hártyapapírral védett) + 3 melléklet (2 kétoldalas, egy kétleveles hasonmás); 330 p. + 49 t. (44 kétoldalas, 4 színes, ebből egy feliratozott hártyapapírral védett) + 6 melléklet (kétleveles adattábla) + 6 térkép (5 dupla oldalas, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Pintér Jenő (1881-1940) akadémiai és egyetemi irodalomtörténész, a pozitivista-adatgyűjtő irodalomtörténet-írás fontos alakja. Első irodalomtörténetét 1909-ben adta ki, 1928-as munkája népszerűsítő jellegű írás, mely az írói életpályák és egyes műismertetések mellett értékes bibliográfiával is szolgál. A szerző az első kötetben az irodalomtörténeti részletek mellett szól ugyan néhány szót a nemzeti jellemről is, ám az igazi meglepetést a XX. századi kötetre tartogatja, ahol azonos terjedelemben tárgyalja a Bárd Miklós, Kozma Andor, Harsányi Zsolt, Herczeg Ferenc, Tormay Cécile által fémjelzett kormánypárti-konzervatív irodalmat, illetve a Nyugat körét (apró kitérésekkel a szocialista irodalom irányába). A mű maga ekképp a maga korában egyfajta - később elbukottnak bizonyuló - kánonépítési kísérlet is volt. Valóban értékes viszont a munka gazdag bibliográfiai része, illetve az irodalmi intézményrendszerre: az irodalmi folyóiratokra, az irodalmi társulatokra vonatkozó rész. A műben elhelyezett térképek elsősorban íróink és költőink kultuszát szolgálják: adatolják ugyanis az egyes írók, költők születési és halálozási helyét, emlékszobraik országon belül való elhelyezkedését. A szerző később, 1930-1941 között megjelentette a munka nyolckötetes változatát, elsősorban a szűkebb szakma számára. A második kötet első előzékén Ex libris. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21110.

6 000 HUF
15,54
17,14
1905 Ország Világ. Szépirodalmi képes hetilap. Jubiláris almanach. Szerk.: Váradi Antal, Falk Zsigmond. Bp., Országos Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült hiányos gerinccel.
21111.

6 000 HUF
15,54
17,14
21112.

6 000 HUF
15,54
17,14
21113.

5 500 HUF
14,25
15,71
21114.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF