Reményik Sándor: Magasfeszültség. Versek 1935-1940. (Kolozsvár), 1940. Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva -ny.), 103+[5] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh szármarmincötödik kiadványa, XII. sorozatának 1. számú könyve." Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Szerb Antal: Utas és holdvilág. Magyar Regények. (Bp., 1937), Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (Révai-ny.), 295+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel. Az első kiadással (Révai Testvérek) egy évben megjelent kiadás.
Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
4 db klf Nyomdász évkönyv és utikalauz 1939, 1940, 1943, 1944. Kiadja a Magyarországi könyvnyomdai munkások egyesülete. Halász Alfréd (szerk).
Bp., 1939-44. Gazdagon illusztrált, fekete-fehér és részben színes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
Orákulum. Napoleon jóskönyve.
Budapest, [1932]. Irodalom Könyvkiadó Vállalat (Merkantil-nyomda). 48 p.
Az ,,Orákulum - Napoleon jóskönyve" címen megjelent szerelmi és üzleti jóskönyv előszavában kijelenti, hogy a kötetet káldeus és egyiptomi hagyományokra támaszkodva a 13. században alkotta meg egy arab csillagász, Napóleon pedig minden fontosabb döntése előtt segítségéért folyamodott. A kötet e deklarációt követően azonnal rátér a szerelmi és üzleti jóskönyv használati utasítására, majd a pontozókód szerinti - értelemszerűen inkább kedvező, mint kedvezőtlen - jósválaszok olvashatóak, táblázatos formátumban.
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Pintér Jenő:
Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] I: Magyar irodalom a XX. századig. II: Magyar irodalom a XX. században.
Budapest, 1928. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 389 + [1] p. + 66 t. (62 kétoldalas, 4 színes, ebből 2 feliratozott hártyapapírral védett) + 3 melléklet (2 kétoldalas, egy kétleveles hasonmás); 330 p. + 49 t. (44 kétoldalas, 4 színes, ebből egy feliratozott hártyapapírral védett) + 6 melléklet (kétleveles adattábla) + 6 térkép (5 dupla oldalas, egy kihajtható). Egyetlen kiadás.
Pintér Jenő (1881-1940) akadémiai és egyetemi irodalomtörténész, a pozitivista-adatgyűjtő irodalomtörténet-írás fontos alakja. Első irodalomtörténetét 1909-ben adta ki, 1928-as munkája népszerűsítő jellegű írás, mely az írói életpályák és egyes műismertetések mellett értékes bibliográfiával is szolgál. A szerző az első kötetben az irodalomtörténeti részletek mellett szól ugyan néhány szót a nemzeti jellemről is, ám az igazi meglepetést a XX. századi kötetre tartogatja, ahol azonos terjedelemben tárgyalja a Bárd Miklós, Kozma Andor, Harsányi Zsolt, Herczeg Ferenc, Tormay Cécile által fémjelzett kormánypárti-konzervatív irodalmat, illetve a Nyugat körét (apró kitérésekkel a szocialista irodalom irányába). A mű maga ekképp a maga korában egyfajta - később elbukottnak bizonyuló - kánonépítési kísérlet is volt. Valóban értékes viszont a munka gazdag bibliográfiai része, illetve az irodalmi intézményrendszerre: az irodalmi folyóiratokra, az irodalmi társulatokra vonatkozó rész. A műben elhelyezett térképek elsősorban íróink és költőink kultuszát szolgálják: adatolják ugyanis az egyes írók, költők születési és halálozási helyét, emlékszobraik országon belül való elhelyezkedését. A szerző később, 1930-1941 között megjelentette a munka nyolckötetes változatát, elsősorban a szűkebb szakma számára. A második kötet első előzékén Ex libris.
Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.